Srpskoligaš iz Trgovišta nesrećno poražen u 90. minutu: Meševo - Pčinja 3:2

Vranje - Fudbaleri Pčinje, jedinog predstavnika Pčinjskog okruga u Srpskoj ligi Istok, izgubili su golom u poslednjem minutu utakmice sa 3:2 (0:0) od drugoplasiranog Meševa, jedne od najboljih ekipa lige.

Pčinjane su poraza koštale brojne promašene šanse i olako primljeni golovi.

Tim iz Trgovišta ušao je u ovu utakmicu bojažljivo, ali su igrači brzo shvatili da mogu ravnopravno da se nose sa odličnim protivnikom.

Dve dobre prilike da povedu imali su preko Trajkovića i Arsića u prvom poluvremenu.

Doduše, propustio je i domaćin jednu svoju dobru šansu, pa su mreže u tom delu igre mirovale.

Na početku drugog dela igre, prvu veliku šansu za Pčinju ne koristi Stajić, pa brzo sledi kazna i vođstvo domaćina od 1:0.

Ubrzo, golom Manasijeva rezultat je vraćen u egal.

Posle još jedne propuštene šanse Pčinje, domaćin je dao gol koji se retko viđa.

I taj gol nije pokolebao fudbalere iz Trgovišta, pa su preko Ćirkovića došli do izjednačenja - 2:2.

U periodu posle tog gola Pčinja je propustila dve odlične prilike da odnese ceo plen iz Meševa.

U poslednjem minutu utakmice domaćin je iskoristio jednu polukontru i postigao pobedonosni gol.

Pčinja je čak i nakon toga imala priliku da uzme bod, ali u poslednjem minitu nadoknade Smiljković u dva navrata propušta šansu za izjednačenje.

Trener srpskoligaša iz Trgovišta Predrag Ristić kaže za Vranje News da ostaje žal za propuštenim šansama i izgubljenim bodovima.

"Belu zastavu nismo istakli, ima još mnogo da se igra do kraja prvenstva.

Imamo povoljan raspored, verujem da ova ekipa ima snage da svoju misiju koja ima za cilj opstanak u ligi uspešno završi.

Napomenuo bih da su pre početka utakmice delegat, posmatrač i četvrti sudija našim igračima u svlačionici rekli da se utakmica posmatra i da je sumnjiva, misleći na nečasne radnje.

Nije opravdanje za poraz, ali mislim da je to na neki način nametnulo pritisak našim igračima.

Okrećemo se narednom kolu, želimo da osvajamo bodove", kazao je Ristić posle utakmice za naš portal.

Pčinja će sledećeg vikenda gostovati u Paraćinu gde će je dočekati Jedinstvo, dvanaestoplasirani tim Srpske lige Istok koji ima 22 boda.