Srpskoligaš iz Trgoviša ispustio ceo plen: Pčinja - Budućnost (P) 1:1

Vranje - Fudbaleri Pčinje propustili su priliku da kao domaćini u Trgovištu ostvare pobedu nad timom Budućnosti iz Popovca, odigravši nerešeno 1:1 (0:1), u utakmici 17. prvenstvenog kola.

Bila je to utakmica sa dva različita poluvremena, po ne baš idealnom terenu koji je više pogodovao gostima jer su se od starta orijentisali na odbranu svog gola i pokušaje da iz kontranapada ugroze gol Pčinjana.

Koliko je gost bio defanzivan, govori činjenica da je ekipa Budućnosti izvela samo jedan korner.

U prvom poluvremenu fudbaleri Pčinje imali su inicijativu od starta, izveli nekoliko kornera i propustili par šansi da ranim golom utakmicu odvede u drugom pravcu.

Nakon toga, u redove trgoviškog tima uvukla se nervoza i nesigurnost.

Igrači su birali loša rešenja, bili brzopleti, pa je gost posle jednog jedinog šuta, a ujedno i pada koncentracije odbrane Pčinje, došao do prednosti.

U drugom poluvremenu, ulaskom Savića, Ćirkovića i Arsića u redove Pčinjana, kao da se na terenu pojavio neki drugi tim.

Mnogo šansi je, međutim propušteno, pogođen je i okvir gola gostiju, poništen (mnogi kažu verovatno regularan) gol Pčinje.

U razultatskom smislu, Pčinja je uspela da dođe do konačnih 1:1 golom Miljana Stajića.

Trener Pčinje Predrag Ristić kaže za Vranje News da su očekivanja bila drugačija.

"Priželjkivali smo tri boda, uzeli jedan, ali ništa strašno.

Povoljan raspored u prvenstvu i dobar pristup, kako na treninzima tako na utakmicama, realno nam daju šansu da ostvarimo naš cilj - opstanak u ligi.

Ono što me zabrinulo u meču protiv Popovca je suđenje koje smo imali.

Pitam se da li neko mimo prikazanog na terenu hoće da skroji ovu ligu", navodi Ristić za naš portal.

Sa ovim bodom Pčinja je ostala četrnaesta na tabeli i sada ima 16 bodova.

Iza nje su Vlasina sa 14 (u nedelju Vlasotinčani dočekuju lidera Trajala iz Kruševca) i Žitorađa sa 10 bodova.