Rukometašice vranjskog Feniksa poražene od lidera prvenstva

Rukometašice RSU Feniks u Vranju poražene su u gostima od Remesiane, lidera na tabeli Prve lige Istok (grupa A) sa 27:20 (15:11), u utakmici 10. prvenstvenog kola.

Belopalančanke su se odvojile od samog starta, pa je rezultat na semaforu u 11. minutu glasio 8:2.

U drugom delu igra Vranjanke su prilazile na najviše četiri gola zaostatka, ali više od toga u duelu sa trenutno najboljom ekipom lige u ovom momentu nisu mogle.

Najefikasnija u vranjskom timu na gostovanju u Beloj Palanci bila je kapiten Mina Mitrović sa 7 golova, 5 je postigla Sonja Stanković, a 4 Kristina Nikolić.

Kod domaćih rukometašica efikasnije od ostalih bile su Sonja Pejčić sa 9 i Aleksandra Ristić sa 5 golova.

Siniša Mitrović, predsednik RSU Feniks, rekao je posle ove utakmice za Vranje News da je uprkos porazu "mladi i poletni tim Feniksa pokazao veliki potencijal".

"Utakmicu su na pravi način iskoristile sve igračice i pokazale tek deo onoga što mogu.

Videli smo tokom meča neke od naših rukometašica u novim ulogama koje su dobile i videli neke maestralne poteze.

Ipak, to nije bilo dovoljno za više od časnog poraza protiv Remesiane, koja u svom sastavu ima daleko stariju i iskusniju ekipu.

Našim rivalima želimo sve najbolje u nastavku prvenstvene trke, a našim vatrenim pticama da uopšte i ne slute do kojih visina mogu da dohvate", navodi Mitrović.