Rukometaši poraženi u Kragujevcu na startu Superlige: Radnički - Vranje 36:31

Rukometaši Vranja 1957 poraženi su na startu novog šampionata Superlige Srbije u Kragujevcu od domaćeg Radničkog sa 36:31 (21:16).

U prvom ovosezonskom porazu Vranjance je predvodio Đorđe Čolović sa 9 golova, dok je pojačanje Aleksa Maksić postigao 8.

Po 6 puta su se u listu strelaca upisali Danilo Živković i Mihajlo Stanojković.

Kod domaćih je Miloš Barudžić najviše doprineo pobedi sa 10 golova.

Počelo je izjednačeno, ali se domaćin potom odlepio na dva-tri gola razlike, da bi najveću prednost ostvarili pred kraj poluvremena (17:10).

U drugom delu igre Radnički je uglavnom održavao konstantnu razliku od 4 do 5 golova.

Petnaestak minut apre kraja Vranjanci su uspeli da priđu na minus tri (27:24), ali je domaćin pojačao i otišao na sedam razlike i potom rutinski održavao prednost do kraja.

U narednom 2. kolu prvenstva Superlige u Vranjanci će gostovati beogradskom Partizanu, koji je na startu prvenstva ubeljivo savladao Jugovića sa 29:19.