Rukometaši ne posustaju: Jastrebac - Vranje 24:28

Rukometni klub Vranje 1957 pobedio je kao gost ekipu Jastrepca u Blacu sa 24:28 (13:13), u utakmici 15. kola Super B lige Istok Zapad.

Neizvesno je bilo samo u prvom delu igre, iako su Vranjanci sve vreme imali gol ili dva prednosti.

Ipak domaćini su uspeli da održe egal i odu na odmor rezultatom 13:13.

Rukometaši iz Vranja dodali su gas u drugom delu igre i posle vođstva domaćih u 36. minutu (15:14) počeli da preokreću utakmicu u svoju korist, da bi nove bodove na kraju osvojili sa četiri golova razlike.

Najefikasniji u ekipi Vranje 1957 bili su zimska pojačanja iz Partizana - Aleksandar Stojanović i Uroš Mitrović sa po 7 golova, dok je 6 pridodao najbolji strelac lige Davor Tasković.

Kod domaćih je bolji od ostlih bio kapiten Aleksandar Hadžić sa 7 golova.

Pobedio je u ovom kolu i Topličanin, lider na tabeli, i to poslednjeplasiranog Zlatara u Novoj Varoši sa 24:34.

Prokupčani su na dva koraka prednosti nad Vranjancima - imaju 30 osvojenih bodova u ondosu na 28 ekipe Vranja.

Samo prvi na tabeli obezbediće plasman u najelitniji rukometni rang u Srbiji.

U narednom kolu Vranjanci će dočekati desetoplasiranu Župu 54 iuz Aleksandrovca, a Topličanin osmoplasiranog Metalca iz Kraljeva.