Rukometaši brzo zaboravili prvi prvenstveni poraz: Hajduk Veljko - Vranje 36:40

Posle prvog poraza od lidera Topličanina u prošlom kolu, rukometaši Vranja 1957 vratili su se na pobednički kolosek trjumfom u Negotinu od 36:40 (17:18) nad petoplasiranim Hajduk Veljkom, u utakmici 11. kola Super B lige Istok Zapad.

Vranjanci su u prvom delu igre, nakon ravnopravnog početka, imali po dva do tri gola prednosti, da bi domaćin uspeo da smanji to vođstvo pre odlaska na odmor na gol razlike.

U drugom poluvremenu bilo je napeto i nezvesno do samogkraja, sa uglavnom minimalnim vođstvom vranjske ekipe, a otpor domaćina slomljen je dva minuta pre kraja kada su Vranjanci napravili četiri gola razlike (35:39).

Najefikasniji u RK Vranje 1957 po običaju je bio Davor Tasković sa 11 golova, a priključili su mu se odličnim učinkom Stefan Pavlović sa 8 i Veljko Anisijević sa 7 postignutih golova.

Kod domaćina se efikasnošću izdvojio Aleksandar Vuković sa 7 golova.

Posle nepotpunog 11. kola prokupački Topličanin koji je u subotu uveče kao domaćin savladao Priboj (23:19) ima 22 boda, a Vranjanci 20.

Treće je RK Vlasotince sa 14 boodva.

Sledi pauza u prvenstvu.

Po onome što je viđeno u prvom delu sezone jasno je da će u nastavku borbu za titulu voditi Prokupčani i Vranjanci.

Samo jedan tim plasiraće se u najelitniji rukometaški rang takmičenja u Srbiji.

Prvo iskušenje u nastavku sezone Vranjanci će imati protiv Kuršumlije u gostima.