Prvi bodovi rukometaša u Super ligi: Ub - Vranje 28:29

Ekipa Vranja 1957 odličnom igrom izašla je kao pobednik na gostovanju na Ubu (28:29), u sudaru dva tima koji su se proteklog leta plasirali u rukometnu elitu.

Krenulo je rezultatskom klackalicom, a Vranjanci su se prvi put odlepili na 4:6.

Borbeni domaćin pokušavao je da dođe do preokreta, ali je jedino što im je uspevalo je da povremeno budu u egalu, ali ne i u vođstvu.

Vranjanci su igrali sigurno i do poluvremna otišli na tri razlike - 14:17.

U nastavku, vranjski tim je održavao prednost od tri gola pametnom igrom, čuvajući sve vreme vođstvo.

Ub je, doduše, na 27:28 imao kontru za izjednačenje, ali su promašili, a Vranjanci su na drugoj strani pogotkom osigurali prve bodove od povratka u Super rukometnu ligu.

Najefikasniji kod Vranja bio je Zlatko Rakić sa 8 golova, a 7 je postigao Aleksa Maksić.

Kod domaćina je najraspoloženiji bio Nikola Lazić, koji se u listu strelaca upisao 8 puta.

Preostale utakmice 3. kola najelitnijeg takmičenja igraće se za vikend.

Vranje je trenutno deveto na tabeli u ligi sa dvanaest klubova i ima dva boda.

Vranjanci su napravili dobru uvertiru pred naredno 4. kolo, kada će igrati po prvi put u ovom prvenstvu kao domaćini, gde će na potpuno novoj rukometnoj podlozi u Sportskoj hali dočekati Metaloplastiku, nekadašnjeg dvostrukog šampiona Evrope.

Ub – Dvorana: Ub.

Gledalaca: 250. Sedmerci: Ub 5 (4), Vranje 2 (2). Isključenja: Ub 4, Vranje 8 minuta.

UB: Maksović, Alavanja 5, Lazić 8, Radojičić, Mrdović, Tomić 5, Ikonić, Ranković, Žarković 1, Petrović 2, Pavlović 1, Trivić, Sekulić, Ivanović, Šaponjić 5, Panovski 1.

VRANJE: Gašić, Ivančević 1, Živković 2, Rakić 8, Stevanović 3, Petrović, Popović, Pavlović 3, Španjević, Čolović 5, Matović, Međedović, Stanojković, Stamenković, Maksić 7, Stevović.