Poraz Surduličana od Nišlija: Radnik - Radnički 1:3

Niški Radnički pobedio je Radnika iz Surdulice sa 3:1, u prijateljskoj utakmici koju su dva superligaša odigrala na stadionu FK Morava u Vladičinom Hanu.

Dva gola za Nišlije postigao je Aleksa Jovanović, jedan Petar Ristić, dok je strelac za Radnik bio Stefan Ivanović.

Radnički je poveo golovima u 44. minutu i nadoknadi prvog poluvremena sa 2:0, Radnik je u 74. minutu smanjio na 2:1, ali su Nišlije već posle tri minuta vratile prednost na dva gola razlike.

U 17. kolu Super lige Srbije u fudbalu, koje je na programu u subotu 24. novembra, Surduličani će od 16 časova dočekati šestoplasiranu Mladost iz Lučana, dok će Nišlije, od 19 časova istog dana, odigrati derbi kola na "Čairu" protiv lidera na tabeli Crvene zvezde.

Nišlije su posle šesnaest kola druge na tabeli sa 37 bodova i imaju devet bodova zaostatka za prvoplasiranom Zvezdom.

Radnik je na trinaestoj poziciji sa 15 bodova, a iza su samo Zemun sa 13, Spartak (ŽK) sa 10 i vranjski Dinamo sa 7.

Ispred Surduličana su Rad i Voždovac, takođe sa po 15 bodova (ali boljom gol razlikom), OFK Bačka na desetom mestu ima 16, a devetoplasirana Mačva 17 bodova.