Poraz srpskoligaša iz Trgovišta u Pirotu: Radnički - Pčinja 5:2

Vranje/Trgovište - FK Pčinja iz Trgovišta poražena je sa 5:2 (2:1) u 7. kolu Srpske lige Istok, na gostovanju Radničkom u Pirotu.

Pčinjani, koji su na ovaj meč otputovali desetkovani, lišeni pomoći nekoliko standardnih prvotimaca (zvog virusa ili povreda nisu igrali Petrović, Ilić, Krstić, Vasiljković, Pešić i Milenković), dobro su započeli utakmicu i poveli golom Andrije Trajkovića u 19. minutu.

Međutim, početničke greške omogućile su Piroćancima da brzo preokrenu rezultat golovima Nenada Adžibabe u 34. i Andreje Ristića u 39. i poluvreme reše u svoju korist (2:1).

Treba reći da Pčinjani nakon postizanja gola nisu delovali nemoćno - naprotiv, uz šanse na obe strane, fudbaleri Pčinje su čak tri puta pogodili okvir gola.

Ono što je saseklo gostujući tim bio je brzi gol Radničkog, na samom početku drugog dela igre (strelac Filip Stojanov u 47. minutu).

Ali, Pčinja se nije predala - posle par minuta usledio je novi gol i nova nada za tim iz Trgovišta - za 3:2 pogodio je Jugoslav Mitrović u 50. minutu.

Ipak, nakon tri minuta Radnički je golom Đorđa Colića opet otišao na dva gola prednosti.

Pčinja je na drugoj strani mogla da se vrati u igru, posle velike šanse Stefana Manasijeva, ali je on bio neefikasan.

Posle toga gosti nisu imali snage za preokret.

Do kraja je bilo još par šansi na obe strane, od kojih je rezervista domaćih Pavle Bogdanović iskoristio jednu od njih u 68. minutu za konačnih 5:2 za Piroćance.

Trener Pčinje Predrag Ristić nakon utakmice nije bio zadovoljan igrom svojih pulena.

"Kad na gostovanju, pogotovu ekipi kao što je Radnički Pirot, daš dva gola, stvoriš nekoliko šansi i pogodiš tri puta okvir gola, a ne doneseš bodove kući, to govori da je bilo nediscipline i neodgovornosti u našoj igri.

Nije nikakvo opravdanje što smo ovaj meč igrali sa skraćenom rotacijom.

Golove koje smo primili, ne primaju ni petlići.

Nekima je očigledno ovo gostovanje bilo kao ekskurzija", rekao je posle utakmice Ristić za Vranje News.

Pčinja u ovom prvenstvu, za razliku od starta u prethodnim šampionatima u ovom rangu takmičenja, igra solidno.

Za sada u sedam kola imaju 3 pobede i 4 poraza i nalaze se na osmom mestu tabele Srpske lige Istok sa sa 9 bodova.

U narednom kolu u goste će im doći GFK Jagodina, koja nakon sedam kola zauzima drugo mesto na tabeli sa 16 bodova.

Jagodinci su proteklog vikenda kao domaćini pobedili Vlasinu iz Vlasotinca sa 3:2.

Njihov skor u dosadašnjem toku lige je 5 pobeda i po jedna nerešena utakmica i poraz.