Poraz srpskoligaša iz Trgovišta u Paraćinu: SFS Borac - Pčinja 3:2

Fudbaleri Pčinje iz Trgovište poraženi su u nedelju na gostovanju SFS Borcu u Paraćinu sa 3:2 (3:1), u utakmici 13. prvenstvenog kola Srpske lige Istok.

Strelci za Pčinjane, po veoma vetrovitom vremenu na stadionu kraj Staklare, bili su Aleksandar Cvetković i Stefan Manasijev.

Presudno je bilo prvo poluvreme, u kojem je domaćin postigao tri gola, a Pčinja samo jedan.

Tim iz Trgovišta dominirao je u drugom delu igre, postigao još jedan gol, ali nije mogao makar do boda.

Trener Pčinje Predrag Ristić za Vranje News kaže da je njegov tima odigrao dobru utakmicu, uprkos porazu.

"Da se sudije nisu pitale za krajnji rezultat, verovatno da ne bismo doživeli poraz.

Da stvar bude gora, pokušali su da nas, deljenjem kartona, desetkuju za naredno kolo.

Ovo je naša najbolja utakmica na strani ove sezone, pogotovu drugo poluvreme", navodi Ristić.

On, međutim, dodaje da se njegov tim ne predaje, iako nije u zavidnom položaju na tabeli.

"U narednom kolu u goste će nam doći ekipa Radničkog iz Svilajnca (dvanaesti su na tabeli sa 14 bodova, Pčinja ima dva manje, p.r) i u tom meču nas ništa osim pobede ne zanima", navodi Ristić.

Na tabeli ubedljivo vodi kruševački Trajal sa trinaest pobeda u isto toliko kola i 39 bodova.

Dvanest bodova manje ima Radnički iz Pirota.

Iza Pčinje, koja je na dvanaestom mestu, samo su Vlasina iz Vlasotinca i Žitorađa.

Pčinja u trinaest kola ima 4 pobede i 9 poraza.