Poraz Pantera u plej ofu, narednog vikenda derbi juga sa Moravom

Košakaši Pantera iz Vranja doživeli su drugi poraz u plej-ofu Prve republičke lige Istok na gostovanju KK Bor RTB-u rezultatom 90:69 (46:39).

Vranjski košarkaši dobro su se držali u prvoj četvrtini, koju su jedino i dobili rezultatom 19:20.

Međutim, domaći tim "odlepio" se već u drugoj, napravivši razliku od 7 poena na poluvremenu.

U trećoj su još dodali gas (27:13) i tu je utakmica rešena.

"Ekipa Bora je pokazala da je s pravom jedan od konkurenata za viši rang", prokomentarisali su kratko iz vranjskog kluba.

Jedinu pobedu nakon regularnog dela prvenstva Vranjanci su ostvarili u prvom kolu plej ofa na gostovanju Knjaževcu (72:75).

Pre Bora poraženi su nesrećno u Vranju od Topličanina (88:89).

Trenutno su četvrti na tabeli sa 12 bodova, dok prvoplasirani Marinos iz Niša ima 16.

Kandidati sa ulazak u viši rang su i drugoplasirana Morava iz Vladičinog Hana i trećeplasirani Bor koji imaju po 15 bodova.

U narednom kolu Panteri će u derbiju juga dočekati hansku Moravu.

Hančani su u ovom kolu kao domaćini pobedili lidera Marinosa sa 71:69.

Pobede mlađih kategorija

Timovi mlađih kategorija KK Pantera odigrali su tokom vikenda četiri utakmice i zabeležile četiri pobede. Mlađi pioniri i pioniri su bili bolji od ekipe Vlasina akademija, kadeti su savladali Hansku Moravu, a juniori pobedili Vlasotince.

Foto ilustracija Vranje News Milenkovićeva uskršnja čestitka »

Gradonačelnik Vranja Slobodan Milenković čestitao je sugrađanima najradosniji hrišćanski praznik - Uskrs, saopšteno je i...

Foto ilustracija Vranje News Danas je Đurđevdan »

Srpska pravoslavna crkva (SPC) i vernici u Vranju i Srbiji u ponedeljak slave Svetog Georgija, jednog od devet velikomuč...