Pčinja nadmudrila lidera, Moravi važan bod u Resavici

Vranje - FK Pčinja, tim koji se nalazi u donjem delu tabele Srpske lige Istok, očitala je lekciju lideru na tabeli Timoku 1919 iz Zaječara pobedivši ga sa 2:0 (1:0), u utakmici 20. kola koja je odigrana u Trgovštu.

Pčinjani su poveli na vreme golom Ćukovića u 20. minutu.

Utakmica je bila neizvesna do samog kraja, ali je u 89. minutu Pčinja definitivno rešila meč preko Veličkovića.

Drugi tim iz Pčinjskog okruga u ovom rangu takmičenja, Morava iz Vladičinog Hana, odigrala je nerešeno 1:1 (0:1) sa Rembasom u Resavici.

Hančani su imali prednost na poluvremenu do koje su došli golom Stankovića u 32. minutu.

Međutim, domaćinima je bod doneo Jovanović sa bele tačke u 52. minutu.

Moravi, koja se nalazi na osamnaestom mestu na tabeli (od 20 ekipa u ligi) ovo je bitan bod u borbi za opstanak.

FK Pčinja je posle ovog kola trinaesta na tabeli sa 26 bodova, ali je recimo od šestoplasiranog SFS Borca iz Paraćina dele samo tri boda.

U narednom kolu ekipa iz Trgovišta opet će biti domaćin kada će dočekati veoma nezgodnu, trećeplasiranu Vlasinu iz Vlasotinca.

Morava će biti domaćin trinaestopasiranoj Župi iz Aleksandrovca koja ima tri boda više na tabeli i to će biti prilika za Hančane za beg iz opasne zone.