Ovo su odbornički kandidati sa vranjske opozicione liste Za naš grad

Proglašena je u subotu u Vranju, istog dana kada je i predata, odbornička lista opozicionih partija koalicije Za naš grad - Miroslav Miki Aleksić - Marnika Tepić, koju čine kandidati gradskih odbora Stranke slobode i pravde (SSP), Socijaldemokratske stranke (SDS), Narodnog pokreta Srbije (NPS) i stranka Zajedno.

Gradskoj zbornoj komisiji (GIK) predata je lista kandidata za odbornike u Skupštini grada Vranja koja nije u punom formatu, sa 50 kandidata (gradski parlament čini 65 odbornika).

Na glasačkom listiću za lokalne izbore u Vranju ova opoziciona koalicija biće pod rednim brojem 6.

Prva na listi je savetnica za porodicu Rosa Drmonjić (SSP), drugi je diplomirani pravnik Đorđe Ristić (NSP), a treći lekar Slobodan Pejić (Zajedno).

Četvrti je privatni preuzetnik Dragan Pavlović (NSP), peta master socijalnih nauka Snežana Tasić (SDS), šesti strukovni inžinjer zaštite životne sredine Đorđe Dimčić (NPS), sedmi agent prodaje Igor Stojanović (SDS), osmi advokat Predrag Jovanović (SSP), deveta profesor-defektolog Mira Ristić (SDS) i deseta diplomirani inžinjer poljoprivrede u penziji Smilja Mitrović (NPS).

Slede od 11. do 30. mesta medicinski tehničar Dragan Mladenović (SDS), učiteljica Marija Stevanović (SSP), tehničar za kompjutersko upravljanje Jugoslav Stanojković (Zajedno), administrativni radnik Igor Jaćimović (NPS), lekar specijalista urgentne medicine Tanja Stanković (SSP), diplomirani inžinjer elektronike i telekomunikacija Slobodan Ignjatović (SDS), ekonomista Danijela Stošić (Zajedno), advokat Jovana Stamenković (NPS), poslovni administrator Veljko Ilić (SSP), master pravnik Vladimir Mladenović (NPS), viši fizioterapeut Ninoslav Tomić (SDS), tehničar za upravno-pravne poslove Ljiljana Đorđević (NPS), diplomirani ekonomista Siniša Veljković (Zajedno), preduzetnica Ana Marinković (SSP), diplomirani inžinjer saobraćaja Aleksandar Stanojković (NPS), saradnik u nastavi Dejan Novković (SSP), diplomirani geograf-turizmolog Marjan Jović (NPS), turistički radnik Nebojša Stančić (Zajedno), strukovni vaspitač Jovana Stojković (NPS) i master učitelj Valentina Stanković (SSP).

Od 31. do 40. mesta su trgovac Jovica Mitić (NPS), radnik Ana Stefanović (SSP), mašinski tehničar Violeta Asenov (Zajedno), elektroinžinjer Josif Pavlović (SDS), ekonomista Marko Jović (NPS), privatni preduzetnik Dejan Stanković (SSP), strukovni inžinjer poljoprivrede za zaštitu bilja Darko Stojnev (NPS), poljoprivrednik Saša Manić (SSP), ekonomski tehničar Dragana Ristić (NSP) i diplomirani inžinjer kibernetike Ljiljana Drmonjić (SSP).

I do 50. mesta su tu modelar odeće Miloš Antonov (Zajedno), carinski tehničar Dušan Jovanović (SDS), medicinska sestra Nevena Stanković (NPS), trgovac Ivana Dimčić (SSP), radnik Ivica Stanisavljević (NPS), komercijalni tehničar Olga Stanojković (SSP), master ekonomista Dragoljub Antić (Zajedno), radnik Boban Mitić (SDS), konstruktor Goran Stošić (NPS) i prehrambeni tehničar Ivana Pavlović (SSP).

Partije tzv. proevropske opozicije, u Vranju su podeljene u dve kolone.

Osim ove, ranije su listu predale političke opcije okupljene oko liste Hrabro za Vranje, koju čine lokalni odbori Srbija centar (SRCE), Demokratske stranke (DS), Pokreta slobodnih građana (PSG) i pokreta Ekološki ustanak - Ćuta u Vranju.

Lokalni izbori, kao i parlamentarni u Srbiji, održaće se 17. decembra.

Najnovije vesti