Neočekivan i visok poraz Vranjanaca u baražu: Inđija - Dinamo 3:0

Vranjski Dinamo izgubio je prvu utakmicu baraža za popunu Super lige Srbije za sezonu 2019/2020. u gostima od Inđije sa 3:0.

Inđija je povela već u 4. minutu golom Ivana Rogača iz sumnjivo dosuđenog jedanaesterca.

Rogaču je golman vranjskog kluba Lakić najpre odbranio penal, ali je sudija ponovio izvođenje kaznenog udarca zbog navodno preranog ulaska igrača Dinama u šesnaest metara, iako je jedan od igrač domaćina zapravo prvi ušao u šesnaesterac.

Pri ponovnom izvođenju Rogač je bio precizan.

Dinamo posle ovog ranog gola domaćina nije ličio na ekipu iz poslednjih kola plej aut faze Super lige.

Igra prema napred je bila bezidejna, a u odbrani je "duvalo" na sve strane.

U 23. minutu Inđija je uvećala vođstvo na 2:0 golom Srđana Dimitrova, a Nikola Dimitrijević u 32. minutu na 3:0.

Dinamo je prethodno pogodio stativu i prečku nakon prekida, ali generalno su Vranjanci igrali vrlo bledo.

U drugom poluvremenu isključeni su vezni igrač Dinama Grk Elefteris Matsukas, a u istom minutu i trener Dinama Dragan Antić.

Dinamo je, ipak, u tom delu igre sačuvao mrežu.

U ovom trenutku deluje kao da je dostizanje prednosti Inđijaca nemoguća misija, pogotovo što će Dinamo biti značajno oslabljen u revanš utakmici.

Ipak, lopta je okrugla i treba sačekati i drugih 90 minuta.

Revanš će biti odigran u nedelju 26. maja u Vranju na Stadionu Jumko, uz direktan prenos na TV Arena sport.