Milanović: Razočaravajuće, imali smo 30 minuta korektne igre

Posle promene trenera, surdulički superligaš Radnik doživeo je najteži poraz od početka ovogodišnjeg prvenstva Super lige od Crvene zezde sa 6:0 (2:0).

Jedino opravdanje je što je ova rezultatska katastrofa došla od najkvalitetnije ekipe lige, i to na gostujućem terenu, od tima koji se plasirao u grupnu fazu Lige šampiona Evrope.

Takođe, Radnik je od 26. minuta igrao sa fudbalerom manje, zbog isključenja golmana Vasiljevića.

Šef struke Surduličana Milan Milanović nije mogao da ima teži debi na klupi Surduličana.

Razočaravajući rezultat i igra.

Imali smo 30 minuta korektne igre, do cvrenog kartona našeg golmana.

Posle prvog gola smo odustali, što mi je krivo.

Poslužili smo kao dekor za Zvezdinu pripremu za Ligu šampiona, to me najviše boli.

Imamo iskusnu ekipu, ali nismo pokazali borbu.

Kad smo gubili sa 2:0, nismo znali da sačuvamo barem taj rezultat – kazao je Milanović posle utakmice za Arena sport 1.

Radnik je sa 7 bodova na pretposlednjem mestu tabele Super lige, a iza je samo vranjski Dinamo sa 3 osvojena boda.

Isti broj bodova kao i Radnik ima Spartak (ŽK) iz Subotice na četrnaestoj poziciji, uz bolju gol razliku.

Ipak, uprkos seriji loših rezultata Radnik zaostaje samo bod za grupom timova od 10. do 13. mesta Super lige koju predvodi Proleter (NS), a u njoj su još i Zemun, Voždovac i Bačka.

Crvena zvezda – Radnik 6:0 (2:0)

Strelci: 1:0 – Boaći u 33, 2:0 – Marin u 42, 3:0 – Kafu u 51, 4:0 – Boaći u 62, 5:0 – Čaušić u 73, 6:0 – Stojiljković u 81. minutu.

Stadion: „Rajko Mitić”.

Gledalaca: 13.120.

Sudija: Nenad Minaković.

Pomoćnici: Dejan Petrović i Svetozar Živin.

Žuti karton: Mladenović (Radnik).

Crveni karton: Vasiljević (Radnik) u 26. minutu.

CRVENA ZVEZDA: Borjan, Stojković (od 55. Gobeljić), Degenek, Savić, Rodić, Čaušić, Krstičić, Kafu (od 61. Simić), Marin, Ebisilio, Boaći (od 70. Stojiljković).

RADNIK: Vasiljević, Mladenović, Žarković, Kovačević, Milovanović, Ristović, Stanisavljević (od 54. Stanisavljević), F. Stojanović, Kjeremeh (od 28. Lekić), Zlatanović, Pantelić.