Milanović: Iskustvo i Vasiljević su nas doveli do pobede (VIDEO)

Prvih 25 minuta smo prilično dobro igrali, imali smo po sredini Stojanovića i Ristovića, dvojicu kreativnih ofanzivnih veznih igrača i mislim da nam je to donelo prevagu.

Međutim, posle šanse Ristovića u 25. minutu, pa sve do našeg gola, to je bio pravi "pakao" za nas.

Ne znam šta nam se dešavalo, sve smo lopte gubili po sredini, mislim da je naš golman Vasiljević odbranio tri, četiri udarca sa pet metara i spasao nas - rekao je posle utakmice sa Radom trener surduličkog radnika Milan Milanović.

Radnik je savladao "građevinare" minimalnim rezultatom 1:0, u utakmici 19. kola Super lige i napredovao za jedno mesto na tabeli.

Sada ima 22 boda na devetoj poziciji, ispred Mačve sa 21 i OFK Bačke sa 17 bodova, a Rad je pretposlednji sa 15.

- Posle postignutog gola, dobili smo na samopouzdanju, počeli bolje da igramo.

Imamo dovoljno iskustva da smo mogli da odigramo na rezultat i sačuvamo to minimalno vođstvo do samog kraja.

Nije bilo tako sadržajno poluvreme kao prvo, ali smo ostvarili željeni plan - rekao je Milanović.

On je pohvalio igre protivnika otkad je na klupi novi trener Dragan Stevanović.

- Mogu da kažem da su otkad je on preuzeo trenersku palicu sve tri utakmice, koje sam odgledao, nesrećno izgubili.

Protiv Čukaričkog su nesrećno poraženi, protiv Vojvodine su imali dosta šansi, kao i u utakmici sa nama.

Verujem da će im se to vratiti - kazao je Milanović.

Trener gostiju Dragan Stevanović rekao je posle utakmice da je u u Surdulici odigrana "dobra utakmica, po teškom terenu".

- Zalaganje je bilo maksimalno, ali moram da kažem da nisam zadovoljan jer smo u prvom poluvremenu promašili tri, četiri šanse za gol.

Gotovo da su sve bile stoprocentne, s tim što je golman domaćih Vasiljević u dva navrata izvanredno intervenisao.

Ta neefikasnost nas košta bodova u poslednje tri utakmice.

U drugom poluvremenu smo imali posed i igru, ali ne tako dobre šanse kao u prvom.

Radnik je imao dve stopostotne šanse iz kontre preko Keremeha - rekao je Stevanović novinarima posle poraza njegove ekipe u Surdulici.