Jovanović: Prerano su nas otpisali (VIDEO)

Trener vranjskog Dinama Radmilo Jovanović izjavio je posle pobede u Gornjoj varoši nad Zemunom (1:2) da Dinamo "nije kazao poslednju reč" u fudbalskoj Super ligi Srbije i da su ga "mnogi prerano otpisali".

Dinamo je protiv Zemuna u gostima preokrenuo rezultat i nakon vođstva domaćina (Vučić u 15. minutu) uspeo da, najpre, izjednači u prvom poluvremenu (Mlađan Stevanović u 45), a da potom u 65. minutu (Davor Nedeljković) i potpuno preokrene stvar u svoju korist.

Od 85. minuta Dinamo je igrao sa igračem manje zbog isključenja (dva žuta kartona) strelca drugog gola Nedeljkovića.

- Primili smo gol u prvom poluvremenu nesmotrenošću u odbrani, Zemun je bio nešto bolji u tom delu igre, ali smo i mi imali svoje šanse.

Drugo poluvreme smo odigrali zrelo, bili opasni u kontrama i dali taj pobedonosni gol koji nam je doneo bodove nade.

Imao je Zemun neke šanse, ali ih srećom po nas nisu realizovali - rekao je Jovanović.

On je, čestitajući fudbalerima obeju ekipa ne velikoj borbenosti po teškom terenu, još kazao da Dinamo očekuje bolje rezultate u drugom delu sezone, nakon što renovira stadion u Vranju.

- Radovi su u toku, nadam se da će nam dozvoliti da na proleće igramo kod kuće, a ne u Surdulici i to će biti sasvim druga priča - dodao je šef stručnog štaba Dinama.

Trener Zemuna Dejan Đurđević naglasio je da njegov tim ima "ozbiljne probleme u realizaciji".

- Ušli smo dobro u utakmicu, poveli jedan nula, igrali smo bez ikakvog pritiska i u poslednjem minutu prvog poluvremena primili gol.

U drugom smo pokušavali, borili se, iz "rikošeta" primili drugi gol.

Predstoji nam ozbiljna analiza i rekonstrukcija u svim linijama tima ako Zemun želi da očuva superligaški status.

Ja sam i pored svega ubeđen da će se to i desiti, ali definitivno ovde moraju stvari da se menjaju - naglasio je Đurđević.

Vranjski klub je i dalje poslednji, šesnaesti na tabeli Super lige sa deset osvojenih bodova.

Za prolećni deo sezone najavljuju se značajna pojačanja u Vranju.

Zemun je na petnaestom mestu sa petnaest bodova, a ispred Zemunaca je Rad sa šesnaest.

OFK Bačka ima osamnaest, a Spartak (ŽK) i Voždovac po devetnaest bodova.

Sledi pauza u prvenstvu, a na proleće žestoka borba nabrojanih timova za opstanak u ligi.

Šampionat će se nastaviti 16. februara kada će Dinamo dočekati Spartaka iz Subotice.

Zemun će tada u derbiju začelja gostovati Radu, OFK Bačka će dočekati Partizan, a Voždovac ugostiti Napredak.