Još jedan poraz zbog čudnog suđenja: Jagodina - Pčinja 2:0

Vranje - U još jednoj utakmici u kojoj su vidno nezadovoljni suđenjem, fudbaleri Pčinje izgubili su na gostovanju u Jagodini sa 2:0 (0:0), protiv istoimenog domaćeg tima u utakmici 23. kola Srpske lige Istok.

Prema kazivanju fudbalera i ljudi iz stručnog štaba, ništa novo se ekipi Pčinje nije desilo, a da im se već nije desilo na gostovanjima tokom aktuelne sezone.

Kako kažu ljudi iz kluba, o konačnom rezultatu kada Pčinja gostuje, ma gde to bilo, odlučuju svi osim igrača na terenu.

Trener Predrag Ristić navodi u izjavi za Vranje News da je njegov ušao u utakmicu "silno motivisan, dobro pripremljen i željan da sa ovog gostovanja odnese bodove kući".

"Ali ubrzo smo videli da se za to mi ponajmanje pitamo.

Negde oko petnaestog minuta, posle pasa Cvetkovića, naš igrač Hristić je pobegao svom čuvaru, prevario golmana domaćih, ovaj ga srušio, a glavni sudija umesto kaznenog udarca za nas svirao ofsajd bez signaliziranja pomoćnika.

Preko slušalica koje sudije nose čuli smo da pomoćniku govori "diži, diži, je l' si lud".

Do kraja poluvremena imali smo dosta poseda i kornera, a domaćinu su svirali sve i svaki put kad su pali", navodi Ristić u analizi prvog dela igre.

Na samo startu drugog poluvremena, dodaje trener Pčinje, njegov tim je zaigrao još bolje.

"Praktično smo sve držali u svojim rukama.

Treba izdvojiti odličnu priliku Ćirkovića, čiji šut je otišao preko gola.

U 65. minutu sudija je rešio da prekine nemoć domaće ekipe, te je jedan ulazak igrača Jagodine u naš šesnaesterac i bacanje domaćeg igrača kao u bazen, okarakterisao kao kazneni udarac za domaćina", kaže Ristić.

Pred kraj utakmice, navodi on, kada su svi igrači Pčinje vidno utučeni suđenjem čekali kraj utakmice, domaćin je postigao i drugi pogodak.

"Ne bih znao u ovom trenutku šta da vam kažem.

Treniramo dobro, pripremljena smo ekipa, dobro stojimo na terenu, znamo šta hoćemo i možemo, ali mi se na terenu, kada su gostujuće utakmice u pitanju, ništa ne pitamo.

Svaka utakmica na strani je ista, mi smo dobri, sudije nas uništavaju", kaže Ristić.

Na poslednjih pet gostovanja protivničkim ekipama svirana su četiri penala, i to pri pozitivnom rezultatu.

"Tu se ne zna koji penal je smešniji.

Više ne znam ni igračima šta da kažem, polako gube strpljenje i postaje im jasno da neko mimo terena želi da ispadnemo.

Nema ko da nas zaštiti ili ne želi, pre bih rekao da ne želi.

Imam dogovor sa igračima, da svi zajedno odigramo muški do kraja.

Da li će to biti dovoljno - videćemo", zaključuje Ristić u izjavi za naš portal.

Upozorenje pre meča

Trener Pčinje Ristić potencira da su i pre utakmice u Jagodini, kao i u prethodnom periodu, opet ljudi iz saveza njegovim igračima čitali tekst upozorenje da, navodno, "imaju informaciju da je utakmica nameštena".

"Napomenuto je da se oni kao bore za regularnost, a u stvari se vrši dodatni pritisak na naše igrače. Mnogo čudnih rezultata je došlo u poslednje vreme, ali na tim utakmicama se isti nisu pojavljivali", navodi Ristić.

Tim iz Trgovišta trenutno je na četrnaestom mestu na tabeli sa 22 boda.

Trinaestoplasirana Vlasina ima dva boda viška.

Pčinja će u naredna tri kola, kada će sve tri utakmice igrati kao domaćin, imati možda i ključnu šansu da se spase ispadanja iz lige.

Najpre će u sredu dočekati poslednjeplasiranu Žitorađu, u subotu će im gostovati pretposlednji Timočanin iz Knjaževca, a narednog vikenda Dunav iz Prahova, devetoplasirana ekipa lige.

Sa tri pobede, koja su po mišljenju ljudi iz stručnog štaba Pčinje realne, srpskoligaš iz Trgovišta znatno bi povećao šanse za opstanak u ligi.