Još jedan poraz pod čudnim okolnostima: Pčinja - SFS Borac 1:3

Fudbaleri Pčinje iz Trgovište izgubili su u Vlasotincu (gde su igrali kao domaćini zbog suspenzije svog stadiona) od SFS Borca iz Paraćina sa 1:3 (1:1), u utakmici 28. kola Srpske lige Istok.

Razvoj situacije na terenu nije išao na ruku Pčinjanima, prvenstveno u pogledu odluka koje je donosila sudijska trojka.

Dodeljena su im tri crvena kartona, sedam žutih, u korist gostiju iz Paraćina dosuđena su dva penala.

Na kraju je utakmica prekinuta u 79. minutu, jer je Pčinja zbog povreda i crvenih kartona ostala samo sa šest igrača na terenu.

Trener Pčinje Predrag Ristić za Vranje News kaže da su povrh toga sudije svirale bezbroj sumnjivih ofsajd pozicija formalnom domaćinu u ovom meču.

"Bilo je mnogo nedosuđenih prekršaja za nas, odnosno neopravdano dosuđenih u korist gostiju.

Poluvreme se završilo 1:1 (strelac za Pčinju Danilo Arsić), a da je bilo pravde bilo bi 3:0 za nas", navodi Ristić.

On dodaje da su se on i svi u klubu prevarili posle utakmice sa Dunavom, misleći "da će maltretiranje i šikaniranje od saveza i sudija prestati".

"Igrati u Vlasotincu, gde smo posle nepravedne suspenzije našeg terena, bili domaćini, vrhunac je nepravde.

Pre izlaska na teren uoči drugog poluvremena, glavni sudija rekao je mojim igračima "sad ću da vas uništim".

O samoj utakmici nemam poseban komentar, sve ovo smo mnogo puta videli ove sezone", navodi Ristić.

On već duže vreme tvrdi da se neko nameračio da izbaci Pčinju iz lige.

Tek, Pčinja tri kola pre kraja praktično ima samo teoretske šanse da opstane u ligi.

Najbliži konkurent za ispadanje Budućnost iz Popovca ima šest bodova viška, a u igri je još samo devet bodova.

Ristić smatra da je ove polusezone Pčinji "oteto najmanje petnaest bodova".

"Ponavljam se, ali sam siguran da ova ekipa pripada gornjem delu tabele.

Najveći uspeh u ovim uslovima takmičenja je kad ti protivnička publika aplaudira, protivnik postiđeno posle utakmice pruža ruku, a mi smo mnogo puta to doživeli.

U poslednjem meču uveo sam dva mlada fudbalera, koji su odigrali odlično, i ljudski bi bilo da ih pohvalim, ali imam sumnju da li sam uradio pravu stvar.

Možda je trebalo da ih posavetujem da je ipak bolje da batale fudbal", zaključuje Ristić, imajući u vidu sve što se Pčinji događa u ovoj polusezoni.

Iz lige prema propozicijama ispasti tri tima.

Pčinja će u narednom kolu gostovati dvanaestoplasiranom Radničkom u Svilancu.