Gosti bez stvorene šanse trijumfovali u Trgovištu: Pčinja - Jagodina 1:2

Pčinja iz Trgovišta, koja igra veoma dobro u prolećnom delu sezone Srpske lige Istok, poražena je u 22. kolu od gostujuće Jagodine sa 1:2 (1:1), a da Jagodinci praktično nisu stvorili nijednu izlgednu šansu u ovom meču.

Šestoplasirana Jagodina povela je u 17. minutu golom iz slobodnog udarca, a drugi gol postigli sa bele tačke u 83. minutu.

Počasni gol za Pčinjane jošu prvom poluvremenu postigao je napadač Nikola Z. Arsić.

Iako imaju veoma mlad tim, Jagodinci su se u Trgovištu pokazali kao tvrd orah, a i sreća je bila na njihovoj strani.

Pčinja jeste storila više konkretnih šansi, ali je izostala realizacija.

Poslednji put poraz u Trgovištu doživeli su sredinom oktobra, u 10. prvenstvenom kolu, od visokoplasiranog paraćinskog Jedinstva.

Da li domaćoj ekipi možda nije prijala pauza od jednog meča (u 21. kolu bili su slobodni zbog neparnog broja timova u ligi), videće se već u narednom prvenstvenom meču koji će ekipa iz Trgovišta odigrati na gostovanju pretposlednjem Rembasu u Resavici.

Pčinja je trenutno jedanaesta na tabeli sa 24 boda i boriće se do kraja za opstanak u ligi.

Prvoplasirani Trajal iz Kruševca ima dvostruko više bodova - 48 (i čini se da je već obezbedio povratak u Prvu ligu), a druga je Budućnost iz Popovca sa 43.