Futsalerima bod vredan polufinala plej-ofa: Konjarnik - KMF Vranje 2:2

Igrači Kluba malog fudbala (KMF) Vranje uspeli su da se oporave od poraza u polufinalu Kupa Srbije u Novom Pazaru i da u derbiju 17. kola Prve futsal lige osvoje bod na gostovanju Konjarniku u Beogradu - bilo je 2:2 (2:1).

Početak i prvo poluvreme nisu obećavali kada je reč o krajnjem rezultatu, ali su Vranjanci uspeli da se izbore za bod vredan direktnog plasmana u polufinale plej-ofa šampionata gde će imati priliku da se bore za titulu prvaka Srbije.

Konjarnik je poveo u prvom delu igre preko Arsića u 4, da bi prednost duplirao Vićić u 12 minutu.

Vranjanci su uspeli da postignu značajan gol do kraja prvog dela igre, a strelac je bio Predrag Peca Jovanović koji u poslednje vreme igra u izvanrednoj formi.

Rezultat je u petom minutu nastavka poravnao Miloš Trajković i ispostavilo se da je to bio konačan ishod meča.

Iz KMF Vranje saopštili su nakon utakmice da je ona "opravdala epitet derbija", te da se igralo "srčano i muški".

"Domaćinu se zahvaljujemo na fer i korektnoj utakmici i lepom prijemu.

Od igrača do uprave preko navijača svi zaslužuju naklon do poda.

Bravo za borbu i navijanje, naša dva kluba i navijači pokazuju da je futsal i te kako popularan u ovoj zemlji.

Privedimo kraju regularan deo prvenstva i onda idemo korak do korak", naveli su iz vranjskog kluba.

KMF Vranje je sa 35 bodova na drugom mestu tabele, tri boda iza ekipe Loznica Grad 2018.

Vranjanci će najverovatnije sačuvati tu poziciju jer će u poslednjem kolu regularnog dela prvenstva u Vranju dočekati poslednjeplasiranog Kalču, ekipu iz Niša koja ima samo 4 boda.

Ko­njar­nik – Vra­nje 2:2 (2:1)

Beograd – Dvorana: Šu­mi­ce. Gle­da­la­ca: 400. Su­di­je: Pe­tar Ra­do­j­čić, Alek­san­dar Jak­šić i Stefan Batinica.

Strel­ci: 1:0 Ar­sić u 4, 2:0 Vi­ćić u 12, 2:1 Jo­va­no­vić u 15, 2:2 Traj­ko­vić u 25. mi­nu­tu.

KO­NjAR­NIK: DRN­DA­RE­VIĆ, MI­LO­SA­VLjE­VIĆ, RI­STA­NO­VIĆ, LjU­JIĆ, ŠLjU­KIĆ, Vi­ćić, Ar­sić, Bo­snić, Rat­ko­vić, An­tić, Rov­ča­nin.

VRA­NJE: MI­LEN­KO­VIĆ, MI­LO­SA­VLjE­VIĆ, TA­SIĆ, JO­VA­NO­VIĆ, TRAJ­KO­VIĆ, Ta­sić, Ni­ko­lić, Do­dić, Kr­stić, Sto­ja­no­vić, Ni­ko­lić, Iva­no­vić, Ri­stić.