Futsaleri tonu sve niže: FON - KMF Vranje 7:0

Klub malog fudbala (KMF) Vranje neobjašnjivo je potonuo u poslednjih nekoliko kola Prve futsal lige Srbije, a najnoviji debakl Vranjanci su doživeli na gostovanju beogradskom FON-u, u utakmici 11. kola u kojoj su primili sedam, a nisu uspeli da postignu nijedan gol.

U utakmici koja je odigrana u dvorani "Šumice", domaćini su dominirali tokom većeg dela susreta.

Golove su postigli Lazar Petrašević golom u 6. i Andrija Stanković u 11. minutu, što je bio konačan rezultat prvog poluvremena.

Vranjanci su se potpuno "raspali" u nastavku.

Strahinja Manić je povisio na 3:0 u 23, pet minuta kasnije Petrašević se drugi put upisao u listu strelaca, da bi potom za svega dva minuta, od 33. do 34. FON postigao tri gola, preko Stankovića, Manića i Pešića za konačnih 7:0.

Vranjanci tako (posle četiri uzastopna poraza) nisu uspeli da poprave utisak ni na zatvaranju jesenjeg dela sezone.

Imaju samo dve pobede protiv dve najslabije ekipe u ligi i jedan nerešeni rezultat.

Opravdanje za najnoviji poraz donekle predstavlja izostanak nekih igrača, kao i izvanredne partije FON-a u poslednje vreme (samo u poslednje dva meča imaju 19 datih i samo 1 primljen gol; pre Vranja pobedili su Smederevo sa 1:7 i Srpsku sa 5:0).

KMF na pauzu između dve polusezone odlazi sa samo sedam osvojenih bodova i trenutnio se nalaze na desetom mestu tabele.

Iza su samo niški Kalča sa 4 i Smederevo sa 2 boda.

Vranjanci će u nastavku sezone biti u nezavidnoj poziciji.

Iz lige će, prema novim propozicijama FSS, na kraju sezone ispasti tri kluba, a opstanak se ne garantuje ni 8. i 9. na tabeli.

Oni će morati da igraju utakmice baraža protiv trećeplasiranog, odnosno drugoplasiranog tima Druge futsal lige.

KMF VRANJE: VREME JE DA POCRVENIMO

Posle poraza od 7:0 iz KMF Vranje su na njihovoj Fejsbuk stranici napisali da nemaju za čim da žale, "jer je domaćin bio bolji i potpuno zasluženo pobedio".

- FON nam je pokazao kako treba da izgleda ekipa na domaćem terenu i na koji način se ne da pobeda.

Ovo je recept kako se opstaje u Prvoj ligi i hvala domaćinu na besplatnoj lekciji.

Što se tiče naše ekipe, jedino dobro u svemu je što je ovo bila poslednja utakmica ove polusezone.

Vreme je da se igrači dobro prisaberu i ovu pauzu iskoriste na najbolji mogući način.

Bilo je lepo kada smo za dve godine preskočili dva ranga takmičenja, a sad je vreme da pocrvenimo i da se trgnemo, jer će biti pakleno teško proleće i bukvalno će svaka utakmica biti kvalifikaciona za nas.

Izvinjavamo se svima, najpre u klubu zbog nedostatka "nečega", a onda i navijačima.

Naš cilj je i dalje "play out" i ne odustajemo od toga - navodi se na Fejsbuk stranici KMF Vranje.