Futsaleri ispali iz Kupa: Ekonomac - KMF Vranje 5:2

Futsaleri KMF Vranje porazom od 5:2 (2:2) protiv Ekonomca u Kragujevcu završili su ovogodišnje učešće u Kupu Srbije, u osmini finala ovog takmičenja.

U Hali Jezero u Kragujevcu viđena je sjajna utakmica, posebno u prvom delu igre kada je rezultat bio u egalu.

Domaćini su poveli sa dva brza gola - Marinkovića i Ćirke.

Igrač Vranjanaca Milosavljević potom je demonstrirao zbog čega često dobija pozive za reprezentativnu selekciju Srbije i sa dva uzastopna gola vratio meč u egal - 2:2.

U drugom poluvremenu, međutim, domaćin je bio odlučniji i golovima Simića, Vasića i Aleksića ostvario ubedljivu pobedu.

Termin za žrebanje parova četvrtfinala Kupa Srbije još nije poznat.

Zna se samo da će se utakmice igrati 15. marta.

Osim Ekonomca među osam najboljih plasirali su se Beogradski FON, Loznica, Bečeje, Novi Sad, Ivanjica, SAS i Kalča.

Vranjance za vikend očekuje prvenstvei duel sa ekipom Paleža u Obrenovcu, trenutno šestoplasiranim timom lige sa 22 boda.

KMF Vranje je na petom mestu sa bodom više.

Šest najbolje plasiranih ekipa u Prvoj futsal ligi u ligi obezbediće plej of vizu.

Još četiri kola igraće se u sklopu regularnog dela prvenstva, pre početka plej of-a i plej aut-a.

Za vranjski tim neće biti lako da se domogne plej of-a.

Posle Paleža imaće i drugo gostovanje zaredom i to Beogradskom FON-u, trećoj ekipi lige.

Potom će u Vranju ugostiti drugoplasiranog Bečeja, a u poslednjem kolu gostovati najslabijoj ekipi lige Novoj Pazovi, koja u četrnaest kola ima samo tri osvojena boda.

Ekonomac – Vranje 5:2 (2:2)

Кragujevac - Sportska hala Jezero. Gledalaca: 500.
Sudije: Radojčić (Inđija) i Mihajlović (Ub).

Strelci: 1:0 Marinković u 3, 2:0 Ćirka u 4, 2:1 Milosavljević u 9, 2:2 Milosavljević u 11, 3:2 Simić u 24, 4:2 Vasić u 40, 5:2 N. Aleksić u 40. minutu.

Ekonomac: MILENКOVIĆ, N. ALEКSIĆ, MILIVOJEVIĆ, VASIĆ, MARINКOVIĆ, Đurović, Stojčevski, Stojanović, Digić, Tanasković, Ćirka, Rajić, Simić, Tomić .

Vranje: M.TASIĆ, JANJIĆ, MILOSAVLJEVIĆ, S. ALEКSIĆ, JOVANOVIĆ, Nedeljković, Кrstić, Nikolić, Dimitrijević, D.Tasić.