Bod u gostima protiv trećeg na tabeli: Radnički - Pčinja 1:1

Vranje - Fudbaleri Pčinje iz Trgovišta dobro su startovali u prolećnom delu Srpske lige Istok u fudbalu odigravši 1:1 na teškom gostovanju Radničkom u Svilajncu, ekipom koja je prvi deo sezone završila kao treća na tabeli.

Dobra igra Pčinjana u prvom poluvremenu krunisana je golom Nikole Arsića u 42. minutu i tim rezultatom se otišlo na odmor.

Domaći fudbaleri su jurili vođstvo Pčinje u drugom delu igre i uspeli da postignu gol u 67. minutu.

Taj rezutat ostao je nepromenjen do kraja utakmice i po viđenom je "realan", navode iz FK Pčinja u kome su veoma zadovoljni osvojenim bodom.

FK Dinamo Vranje, drugi tim iz Pčinjskog okruga, nije odigrao svoj meč ovog kola sa poslednjeplasiranom Slogom u Leskovcu, jer su Vranjanci istupili iz lige iz finansijskih razloga.

Posle slabijeg starta u prvenstvu ekipa iz Trgovišta ne zna za poraz od sredine oktobra kada su u 10. kolu u Trgovištu poraženi od Jedinstva iz Paraćina.

Njihov dosadašnji skor je 4 pobede, te po 6 nerešenih rezultata i poraza.

Sa osvojenim bodom u Svilajncu FK Pčinja je zadržala jedanaesto mesto na tabeli sa 19 osvojenih bodova.

U narednom kolu imaće šansu da dodatno popravi plasman.

Doduše, to neće biti nimalo lako jer će im u goste doći kruševački Trajal, lider na tabeli Srpske lige Istok.