Antić: Nadam se da je visok poraz opametio neke moje fudbalere

Pozitivna serija Dinama prekinuta je ubedljivim porazom od OFK Bačke (1:5), pa su Vranjanci posle niza od šest utakmica ostali bez bodova.

U uvodnim minutima četa Dragana Antića pružila je dobar otpor domaćinu, ali se posle povrede levog beka Nikole Jovanovića i crvenog kartona Vladimira Ilića igra Dinama vrlo brzo raspala, piše Sportski žurnal.

– Do 20. minuta držali smo sve konce u rukama, imali smo igru, sve je bilo na našoj strani i bio sam siguran da ne možemo da izgubimo.

Imali smo nekoliko prilika i da smo ih iskoristili možda bi tok meča bio drugačiji.

Nažalost, veoma brzo smo ostali sa igračem manje.

Dodatno nas je omelo crveni karton Ilića, koji je možda malo prebrzo dosuđen i povreda Jovanovića.

Bolje ipak, da izgubimo jednu utakmicu sa 1:5, nego pet sa 0:1 – kaže šef stručnog štaba Dragan Antić.

Vranjski superligaš nije uspeo da dođe do izražaja u napadu, gde je bio totalno indisponiran, a problemi u odbrani su ih skupo koštali, pa je poraz bio neminovan.

– Primali smo golove iz katastrofalnih grešaka, loša su reagovali Vukajlović i golman Lakić, kao i Pavišić zbog autogola.

Definitivno je presudila loša priprema za utakmicu, kao i neprofesionalno ponašanje i nemarljivost pojedinaca.

Igrač koji se povredi u petom minutu nije profesionalac i to je generalno problem mnogih fudbalera.

Oscilacije u igri Dinama prevaljuju put od sjaja do očaja ove sezone.

– Kad se pojedinci uobraze, a 90 odsto njih nema prvoligaško, a kamoli superligaško iskustvo, to se odražava na rezultat i onda se ovakve stvari dešavaju.

Verujem da je visok poraz opametio i naučio pojedince koji su se uzdigli više nego što bi trebalo, umislili su da su zvezde – ogorčen je Antić.