ŽRK Vranje bolji od Feniksa u gradskom derbiju

Rukometašice Ženskog rukometnog kluba Vranje pobedile su RSU Feniks u gradskom derbiju sa 27:24 (14:10), u utakmici 7. kola Prve lige Istok - Grupa B, koja je odigrana u Sportskoj hali u Vranju.

Ivana Mirdžić vodila je ŽRK do pobede sa čak 13 postignutih golova, a osim nje istakla se i Sofija Đorić sa 5 pogodaka.

U poraženom timu Stefana MItrović i Sonja Stanković psotigle su po 5 golova.

Predsednik RSU Feniks Siniša Mitrović rekao je posle meča za Vranje News da je utakmica bila izuzetno zanimljiva.

"Ovakva posećenost na jednom meču u ovoj ligi odavno nije viđena.

U zapisniku piše 250 gledalaca, ali mi se čini da je u drugom poluvremenu bilo i 300 gledalaca, što je poseta koju ima RK Vranje 1957 u Super B ligi.

U prvom poluvremenu se nismo baš najbolje snašli, nismo imali rešenje za šuterski raspoloženu Ivanu Mirdžić, pa smo taj deo izgubili sa četiri gola razlike", kaže Mitrović.

U drugom poluvremenu, dodaje on, RSU Feniks zaigrao je znatno bolje i odmah stigao na gol razlike.

"Ali je opet nekoliko šuteva Mirdžićeve presudilo.

Četiri puta smo dolazili na gol zaostatka, u poslednjem minutu je bilo 24:25, ali smo nažalost iz presinga koji smo morali da igramo na kraju primili gol za 24:26.

Poslednji gol je primljen iz slobodnog udarca posle isteka 60. minuta, kada je već sve bilo rešeno.

Nažalost opet smo imali igračice sa zdravstvenim problemima.

Sonja Stanković je igrala sa nezalečenom povredom ahilove tetive.

Presudilo je iskustvo starijih igračica ŽRK Vranje, kao i nekoliko sumnjivih odluka sudija u momentima neizvesnog rezultata.

Perspektiva i mladost su na našoj strani", optimističan je Mitrović.

ŽRK Vranje je posle ovog kola na šestom mestu sa 4 osvojena boda, a RSU Feniks mesto niže sa 2 boda.

U narednom, 8. kolu rukometašice Feniksa dočekaće petoplasirano Vlasotince (četiri boda iz sedam kola), dok će ŽRK Vranje na teško gostovanje prvoplasiranom Pirotu.