Žokice odlučno ka gornjem delu tabele: FOK - Vranje 0:3

Odbojkašice ŽOK Vranje savladale su u gostima ekipu FOK-a maksimalnim rezultatom 0:3, u utakmici 14. kola Prve odbojkaške lige za žene.

Trijumf je ostvaren ubedljivom igrom, pogotovo u prvom setu - 15:25, 19:25, 19:25 - što i nije bilo teško, imajući u vidu da se Novosađanke nalaze na poslednjem mestu tabele sa samo jednim bodom.

Vranjanke su sada šeste na tabeli sa 24 boda, koliko ima i Omladinac iz Novih Banovaca na sedmom mestu.

Posle traljavog starta i pet poraza u početnih sedam kola, igra Vranjanki od pobede nad Beogradom (2:3) u gostima, u tom momentu liderom na tabeli, počinje da "raste".

Pobeđeni su potom Spartak, Jedinstvo, Roda, Valjevo i FOK, a jedini poraz došao je pomalo i nesrećno od Takovo Zvezda Heliosa u Vranju (2:3).

Nakon pauze u prvenstvu, "žokice" će u nastavku ligaškog takmičenja u Vranju odigrati derbi sa prvoplasiranim Sremom iz Sremske Mitrovice, koji ima osam boda prednosti u odnosu na Vranjanke.