RHMZ: Temperatura u 9 sati prešla 30 stepeni u više mesta, u Vranju 27

Temperatura od 27 stepeni Celzijusa izmerena je u subotu u 10 ujutro u Vranju, pokazuju podaci Republičkog hidrometeorološkog zavoda (RHMZ).

Vedro je i duva slab južni vetar brzine 1 metra u sekundi.

Vlažnost vazduha je 45 procenata, a vazdušni pritisak 966 milibara.

Temperatura u Somboru i na Paliću u subotu u 9 ujutro dostigla je 31 stepen, dok je u Beogradu, Zrenjaninu, Kikindi i Banatskom Karlovcu izmereno 30 stepeni.

Kako se navodi na sajtu RHMZ, u Novom Sadu, Sremskoj Mitrovici i Velikom Gradištu je 29 stepeni.

U Kruševcu i Smederevsoj Palanci izmereno je 27, a u Ćupriji, Kragujevcu i Valjevu izmereno je 26 stepeni.

U ostalim mestima temperatura je ispod 25 stepeni, dok je najniža izmenerna na Kopaoniku (17), u Sjenici (18), kao i u Požegi (20).

Prema prognozi, najviša dnevna temperatura biće od 37 do 39 stepeni.

Iz RHMZ su ranije upozorili na dugotrajni toplotni talas u Srbiji, tokom kog će se maksimalne temperature lokalno ići i do 40 stepeni, dok se najviše temperature očekuju iduće nedelje od 5. do 8. avgusta.

Najnovije vesti