Događaji vezani za IT smer Gimnazije "Bora Stanković" u Vranju još jednom su potvrdili ključnu ulogu javnosti, te da je "pritisak građana jedini efikasan mehanizam odbrane institucija", saopštenoje iz vranjskog odbora Stranke slobode i pravde (SSP).
"S druge strane, u danima kada se odlučivalo o opstanku ovog smera, suočili smo se sa nedopustivim ćutanjem rukovodstva Gimnazije Bora Stanković.
Institucija od velikog istorijskog i prosvetnog značaja za Vranje ne sme sebi da dozvoli pasivnost niti učešće u unutrašnjim podelama dok đaci strepe za upis.
Javnost ima puno pravo da zna ko je i sa kakvim motivima doneo odluku o brisanju ovog smera i zašto se o tome ćutalo sve dok problem nije eskalirao", navode iz SSP-a.
Ova situacija, kako se navodi u pisanom saopštenju, "nije izolovani incident, već direktna posledica potpunog sistemskog nemara".
"Najbolji primer za to je ponašanje gradskog većnika za obrazovanje Darka Radenkovića, koji je dokazao potpunu nesposobnost i nefunkcionalnost. ", konstatuju iz vranjskog SSP-a
Oni postavljaju pitanje - šta je sve vreme radio većnik Radenković?
"Glavni protivnik napretka našeg grada jeste korupmirana elita vladajuće koalicije.
Njihov sistem funkcionisanja unosi nesigurnost u najvažnije društvene sfere, a ceh takvog upravljanja na kraju uvek plaćaju građani.
Stranka slobode i pravde će se u narednom periodu detaljno baviti dešavanjnima u ovoj instituciji, jer obrazovanje i budućnost Vranja moraju biti iznad svakog partijskog interesa i političke trgovine", piše u saopštenju SSP Vranje.
