Zona Jug: Ubedljive pobede Dinamo Jug-a i Nebeskih anđela

Oba kluba iz Vranja, koji igraju u fudbalskoj Zoni Jug, ostvarili su pobede kao domaćini u utakmicama 14. prvenstvenog kola.

Dinamo Jug je sa 3:0 pobedio leskovačku Slogu i zadržao se na deobi drugog mesta ovog ranga takmičenja.

Dva gola dao je Miloš Savić, a jedan Petar Stojković.

Trener Dinamo Jug-a Goran Đorđević kaže za Vranje News da je njegov tim odigrao jednu od najboljih utakmica u aktuelnoj polusezoni.

"Dominirali smo svih devedeset minuta.

Pored tri postignuta gola imali smo još pet-šest stopostotnih šansi.

Protivnik je imao samo jednu polupriliku za 90 minuta utakmice, tako da smatram da je pobeda sasvim zaslužena", navodi Đorđević za naš portal.

Vranjanci od starta lige igraju odlično i imaju samo jednu izgubljenu utakmicu, što do sada nije pošlo za rukom čak ni lideru Jedinstvu iz Gornjeg Stopanja (dva poraza).

Međutim, Vranjanci zbog pobede manje i više nerešenih susreta u dosadašnjem toku prvenstva zaostaju jedan bod za Stopanjčanima.

U ovom kolu sigurnu pobedu ostvarili su i Nebeski anđeli iz Vranja koji su sa 4:0 (4:0) ubedljivo pobedili poslednjeplasiranog Jastrpca iz Blaca, tim koji ima samo dva boda od starta šampionata.

Gosti su došli na ovu utakmicu znatno oslabljeni, sa samo 9 igrača u protokolu.

Strelci za nebeskoplave bili su Petar Petrović u 6. i 36. minutu, Nemanja Mladenović u 23. i Aleksandar Stojković u 37. minutu.

Trener Nebeskih anđela Branimir Stošić kaže za Vranje News da je njegov tim ostvario rutinsku pobedu.

"Nadamo se nastavku dobrih igara, kako bismo obezbedili što bolji bodovni saldo za drugi deo prvenstva", navodi Stošić za naš portal.

Kada je reč o preostala dva tima iz Pčinjskog okruga u Zoni Jug, ostvarili su polovičan uspeh.

Hanska Morava pobedila je na vrlo teškom gostovanju ekipu Grackog u Kuršumliji sa 0:2.

Strelci su bili Miloš Stanković i Marko Stanijanović.

Mineralac iz Vranjske Banje je u derbiju protiv lidera lige Jedinstva u Gornjem Stopanju izgubio sa 5:2 (2:1).

Mineralac je uspeo da rano povede u ovoj utakmici, ali je ipak poražen.

Prednost Banjčanima u 4. minutu doneo je Stamenković, ali je igrač utakmice Stefan Stevanović (strelac čak četiri gola) izjednačio iz penala u 12. minutu.

Trajković je u 36. minutu doneo preokret i prednost domaćinima i tim se rezultatom otišlo na odmor.

Na dva gola prednosti domaće je svojim drugim golom odveo Stefan Stefanović u u 55, ali je tračak nade Banjčanima doneo Mihajlović u 59. minutu smanjivši na 3:2.

Međutim opet Stefanović sa dva gola u 67. i 78. minutu postavlja konačnih 5:2 za Jedinstvo.

Dinamo Jug je najbolje plasirani tim iz Pčinjskog okruga u Zoni jug sa 31 bodom na deobi drugog mesta.

Hanska Morava je na visokom petom mestu sa 25 bodova, a Mineralac i Nebeski anđeli na desetom i jedanaestom mestu imaju po 19 bodova.

U narednom 15. kolu Dinamo Jug će u Prokuplju odigrati derbi sa OFK Topličaninom, ekipom sa kojom deli drugo mesti na tabeli.

Prokupčani su o ovom kolu pobedili OFK Ksoanicu u Kuršumliji sa minimalnih 0:1.

Nebeski anđeli će gostovati pretposlednjoj Gračanici (poražena sa 7:4 u ovom kolu od Mladosti u Vinarcu), Mineralac će ugostiti Pustu reku (pobeda za vikend nad Jablanicom od 2:0), a Morava OFK Kosanicu.