Zona Jug: Težak poraz Nebeskih anđela, pobeda Morave

Nebeski anđeli iz Vranja doživeli su težak poraz na gostovanju ekipi Svetlosti u Badnjevcu kod Žitorađe od 3:0 (1:0), u utakmici 10. kola fudbalske Zone Jug.

Domaćini su poveli preko Filipa Stojadinovića u 34. minutu, što je bio i rezultat poluvremena.

Uprkos slaboj igri, Vranjanci su se držali do 86. minuta kada je prednost domaćina udvostručio Nikola Stojković.

Konačan rezultat postavio je Stojadinović, svojim drugim golom u 89. minutu.

Trener "anđela" Branimir Stošić kaže za Vranje News da je njegov tim pružio najslabiju partiju u sezoni.

"Bez tri standardna prvotimca odigrali smo najslabiji meč u dosadašnjem toku sezone i zasluženo izgubili", navodi Stošić za naš portal.

Samo je jedna ekipa iz Pčinjskog okruga u ovom kolu došla do pobede.

Hanska Morava je na svom terenu u derbiju okruga pobedila OFK Alakince sa 2:0.

Kao domaćin izgubio je Ternoci u Velikom Trnovcu od lidera Žitorađe (1:4), a kao gost preševska Lugina od Radana u Lebanu (4:0).

I dalje je najbolje plasirani tim iz okruga SFK Morava iz Vladičinog Hana na petom mestu tabele i osvojenih 18 bodova.

Nebeski anđeli su sedmi sa 14, Ternoci trinaesti sa 9, dok su na začelju OFK Alakince sa 7 i Lugina na poslednjem šesnaestom mestu sa 4 boda.

Narednog vikenda Nebeski anđeli će dočekati Pustu reku iz Bojnika, u Alakincu će gostovati Svetlost, derbi okruga igraće Lugina i Morava u Preševu, dok će Ternoci gostovati Jablanici u Medveđi.