Zona Jug: Pobede Morave i Lugine, poraz Nebeskih anđela, remi Ternocija i Alakinca

Vranje - U derbiju Pčinjskog okruga, u okviru fudbalske Zone Jug, OFK Alakince je kao domaćin u istoimenom mestu kod Surdulice odigralo 4:4 protiv Ternocija, gostiju iz Velikog Trnovca.

Trnovac je napravio podvig jer je od 53. minuta (kod rezultata 4:2 za Alakince) igrao sa igračem manje.

Junak gostiju bio je najbolji strelac Riza Haliti sa tri postignuta gola, dok je jedan postigaoi Admir Ibrahimi.

Od ekipa sa ovog područja pobede su u ovom kolu zabeležili SFK Morava iz Vladičinog Hana, koja je kao domaćin sa 2:0 savladala Mladost 1959 iz Vinarca, te Lugina koja je na svom terenu u Preševu nadigrala favorizovanu Pustu reku iz Bojnika sa 3:1.

Jedini poraz doživeli su Nebeski anđeli iz Vranja koji su na gostovanju Jedinstvu u Gornjem Stopanju poraženi sa 3:1 (1:1).

Vranjanci su se dobro držali u prvom delu igre.

Domaćin je rano poveo, u 7. minutu golom centarfora Dalibora Blagojevića.

Anđeli su imali brz odgovor, već u 11. minutu poravnao je Nemanja Cvetković i tako je ostalo do kraja poluvremena.

U drugom delu igre domaći su pojačali tempo i sa dva brza gola rešili meč - opet je Blagojević bio strelac u 67. minutu za 2:1, dok je konačnih 3:1 postavio Stefan Stefanović u 71. minutu.

U četvrtom minutu nadoknade vremena vranjski tim je ostao sa igračem manje, kada je drugi žuti karton (oba zbog oštrog starta) na utakmici dobio Dušan Strahinjić.

Žitorađa je lider na tabeli Zone Jug sa maksimalnih 15 bodova iz pet kola.

Najbolje plasirani tim iz Pčinjskog okruga je hanska Morava na četvrtom mestu sa 10 bodova.

Nebeski anđeli su deveti sa 6 bodova, Ternoci takođe sa 6 zauzima jedanaesto mesto, OFK Alakince je četrnaesto sa 4 boda, a Lugina pretposlednja petnaesta takođe sa 4.

U narednom kolu, koje će biti na programu sledećeg vikenda, Nebeski anđeli će u derbiju u Vranju dočekati drugoplasiranu Plantažu iz Donjeg Stopanja.

Derbi juga u Velikom Trnovcu igraće Ternoci i preševska Lugina.

OFK Alakince će gostovati sedmoplasiranoj Mladosti u Vinarcu, a Morava poslednje plasiranom Grackom u Starom Gracku.