Zona Jug: Pobede Morave i Anđela u gostima, porazi Alakinca i Banje

Vranje - Četiri od pet timova iz Pčinjskog orkuga odigrali su svoje utakmice 15. kola fudbalske Zone Jug u nedelju i zabeležili dve pobede i dva poraze, dok je ekipa Trnovca u ovom kolu bila slobodna.

SFK Morava iz Vladičinog Hana, posle tri uzastopna poraza (od OFK Topličanina i Svetlosti kod kuće, te Žitorađe u gostima) vratila se na pobednički kolosek trijumfom sa 1:3 u gostima protiv pretposlednjeg Moravac Oriona u Mrštanu.

Pobedili su i Nebeski anđeli iz Vranja i to na gostovanju u Čekminu protiv istoimenog zonaša sa 2:3.

Igrač utakmice Petar Petrović doveo je Vranjance u vođstvo u 22. minutu, a izjednačio je Ljubenović u 35.

To je bio rezultat na poluvremenu.

Novu prednost Vranjancima doneo je Stojković u 70. iz jedanaesterca koji je načinjen nad strelcem prvog gola Petrovićem, a na 2:2 opet je poravnao Mladenović u 83, takođe iz penala.

Trijumf Vranjancima doneo je Petrović u 88. minutu, svojim drugim golom na ovom susretu.

Poraze su od klubova iz Pčinjskog okruga doživeli OFK Alakince na gostovanju trećeplasiranoj Žitorađi (2:0) i FK Vranjska Banja koja je poražena sa 4:0 kod Plantaže u Donjem Stopanju.

Najbolje plasirani tim iz okruga u Zoni Jug je SFK Morava na sedmom mestu sa 24 boda.

Za vodećom Svetlosti iz Badnjevca Hančani zaostaju 7 bodova.

Nebeski anđeli su deveti sa 18, Trnovac deseti sa 17, Alakince trinaesto sa 10, a Vranjska Banja poslednja petnaesta sa samo 4 boda.

Jesenji prvak Zone Jug je Svetlost iz Badnjevca sa 31 bodom.

Sledi prvenstvena pauza, a prvenstvo će se nastaviti na proleće utakmicama 16. kola.

Tada će Vranjska Banja gostovati Jablanici u Medveđi, Nebeski anđeli Plantaži u Donjem Stopanju, Trnovac Čekminu, a OFK Alakince prvoplasiranoj Svetlosti.

Slobodna u prvom kolu prolećne sezone biće hanska Morava.