Zona Jug: Nebeskim anđelima i Moravi po bod, porazi Alakinca, Lugine i Trnovca

Nebeski anđeli iz Vranja osvojili su bod na gostovanju ekipi Jablanice u Medveđi, odigravši 1:1 (1:0), u utakmici 9. kola fudbalske Zone Jug.

Jablanica je na poluvremenu imala prednost koju im je doneo Sekula Janković u 26. minutu utakmice.

Nebeski anđeli se nisu predavali i u nastavku zaigrali mnogo bolje, a kao plod takve igre stigao je gol za izjednačenje koji je postigao Aleksandar Radivojević u 60. minutu.

Trener anđela Branimir Stošić kaže za Vranje News da je njegov tim u ovoj utakmici imao više od igre.

"Bili smo bolji u većem delu utakmice i imali izglednije šanse za gol.

Nisam zadovoljan bodom, mogli smo i morali do sva tri", navodi Stošić za naš portal.

Nijedna ekipa iz Pčinjskog okruga u ovom kolu nije došla do pobede.

Bod je osvojila još jedino hanska Morava, koja na svom terenu nije uspela da savlada Svetlost iz Badnjevca (0:0).

Kao domaćini su izgubili Lugina u Preševu od leskovačke Sloge (1:2) i OFK Alakince od Radana iz Lebana (0:2).

Ekipe Ternocija iz Velikog Trnovca poražena je na gostovanju u Kuršumliji od OFK Kosanice sa 3:2.

I dalje je najbolje plasirani tim iz okruga SFK Morava iz Vladičinog Hana na petom mestu tabele i osvojenih 15 bodova.

Nebeski anđeli su šesti sa 14, Ternoci dvanaesti sa 9, dok su na začelju OFK Alakince sa 7 i Lugina na poslednjem šesnaestom mestu sa 4 boda.

Narednog vikenda Nebeski nađeli će ponovo na gostovanje, ovog puta Svetlosti u Badnjevcu kod Žitorađe.

Ternoci će dočekati lidera na tabeli Žitorađu, koja ima osam pobeda iz devet kola, a Lugina gostovati Radanu u Lebanu.

Okružni derbi odigraće Morava i OFK Alakince u Vladičinom Hanu.