Zona Jug: Druga pobeda Dinamo Jug-a, porazi Mineralca i Morave

Dinamo Jug iz Vranja jedini je od timova iz Pčinjskog okruga ostvario pobedu u 5. kolu fudbalske Zone Jug, savladavši sa 0:2 (0:1) Pustu reku, na teškom gostovanju u Bojniku.

Vranjanci su potpuno zasluženo odneli tri boda sa ovog gostovanja.

Prvi gol postigao je Tasić u 27. minutu iz penala, dok je konačan rezultat susreta postavio Spasić u 83. minutu.

Trener Vranjanaca Goran Đorđević u izjavi za Vranje News ocenjuje ovu pobedu kao veoma važnu i potpuno zasluženu.

"Imali smo veći broj prilika od domaćina i pogođenu prečku.

U drugom poluvremenu morali smo da damo još neki gol, srazmerno prilikama.

Domaćin je imao samo jednu polupriliku i jednu šansu oči u oči sa golmanom, mada je toj situaciji predhodio očigledan ofsajd, ali je naš golman i to odbranio", navodi Đorđević za naš portal.

Očekivalo se da Nebeski anđeli neće imati težak zadatak u vom vanrednom kolu na svom terenu protiv Grackog, ali Vranjanci ipak nisu uspeli da uknjiže sva tri boda.

Vodili su dva puta, ali su gosti oba puta izjednačili, pa je krajnji rezultat bio 2:2 (1:1).

Golove za vranjskog zonaša postigli su Petar Petrović u 3. i Aleksandar Radivojević u 54. minutu, a za goste Nemanja Mirković u 37. i Milan Kovačević u 71.

Slaboj realizaciji anđela pridružio se i nedostatak sportske sreće, konstatuje za Vranje News trener vranjske ekipe Branimir Stošić.

"Nažalost, još dva izgubljena boda kod kuće.

Nastavljamo grčevitu borbu za svaki bod", kaže Stošić za naš portal.

Mineralac iz Vranjske Banje, posle visoke pobede (6:0) prethodnog vikenda protiv Gračanice, izgubio je na gostovanju Jablanici u Medveđi sa 2:1 (1:1).

Mineralac je vodio u ovoj utakmici golom Gavrilovića u 24. minutu, ali je nesrećno primio gol iz penala u poslednjem minutu prvog poluvremena - strelac je bio igrač utakmice Marko Ivanović.

Pobedu domaćinu doneo je isti igrač u 70. minutu.

U ovom kolu poražena je ubedljivo (5:0) hanska Morava na gostovanju drugoplasiranom Jedinstvu u Bošnjacu.

Strelci su bili Marjanović u 3, Mitić u 38. i 90, Gligorijević u 62. i Tasić u 64. minutu utakmice.

U narednom kolu

U narednom 6. kolu Dinamo Jug će za vikend u Vranju dočekati jedanaestoplasiranu Mladost 1959 iz Vinarca, Nebeski anđeli gostovaće četvrtoplasiranoj OFK Kosanici, a Morava će u Vladičinom Hanu dočekati fenjeraša Jastrepca iz Blaca. Mineralac će svoju utakmicu 6. kola odigrati sledeće srede, kada će gostovati sedmoplasiranom Radanu u Lebanu.