Vranjskom Feniksu devetnaest medalja na Prvenstvu uže Srbije

Karatisti Feniksa iz Vranja osvojili su 19 medalja na Prvenstvu regiona uže Srbije (bez Beograda i Vojvodine) koje je održano u nedelju u Jagodini.

Feniks je u generalnom plasmanu u Kohai kupu zauzeo treće mesto, a takmičari su osvojili 17 zlatnih i 2 srebrne medalje.

Treneri kluba poručili su da su izuzetno ponosni na rezultate svojih učenika.

- Daćemo sve od sebe da donesemo medalje i sa Prvenstva Srbije - poručuju iz kluba.

Feniks je na ovom prvenstvu, na kome su učestvovala 22 kluba i više od 300 takmičara, nastupio sa 13 karatista.

Ovo je bilo prvo karate takmičenje posle godinu dana pauze zbog pandemije koronavirusa.

Ujedno ono se računa i kao kvalifikacioni turnir za prvenstvo Srbije koje će se odrzati krajem maja.

U generalnom plasmanu prvo mesto zauzeo je Karate klub Jagodina.

Prvenstvo je održano u organizaciji Šotokan Karate saveza Srbije (ŠKSS), Srpske karate federacija užeg regiona i Karate kluba Jagodina.

MEDALJE I ZA KARATE KLUB VRANJE

Na istom takmičenju u Jagodini zapažen uspeh ostvarili su i karatisti Karate kluba "Vranje". Zlatna medalja pripala je Ognjenu Jovčiću, srebrne Vukašinu Markoviću i Bogdanu Stojkoviću, dok je Jovan Babović bio četvrti.