Vranjska opozicija poziva građane da se izbore za svoj grad

Opozicione partije i pokreti u Vranju uputili su u petak proglas građanima Vranja, koji portal Vranje News prenosi u celosti:

- Srpska napredna stranka i njeni sateliti privode kraju drugu godinu apsolutne vlasti na nivou grada, konačno „upodobljene“ sa republičkom vlašću aprila 2016. godine.

Polovina njihovog mandata je prošla a da mi, građani Vranja, nismo videli ispunjenje nijednog obećanja datog od strane SNS u predizbornoj kampanji.

Nade građana Vranja su izneverene, a u „zlatno doba“ u „obećanoj zemlji“ na jugu Srbije više niko ne veruje.

Dve godine bez komunalnog programa, bez i jedne novouređene ulice, bez i jednog novog investitora, bez porasta zarada i standarda Vranjanaca, bez pozitivnog finansijskog efekta „upodobljavanja“ lokalne sa republičkom vlašću, bez završavanja projekata za koje su već obezbeđena finansijska sredstva, bez rešavanja čak i onih problema za koje nisu potrebna nikakva finansijska sredstva...

Umesto rešavanja makar jednog problema, Vranjanci su dobili:

- nezapamćeno stranačko zapošljavanje i otpuštanje starih, iskusnih, ali nepodobnih službenika u javnom sektoru grada;

- najogoljeniji nepotizam, zapošljavanje članova porodica prvaka SNS, njihovih kumova, rođaka i prijatelja;

- poskupljenje vode, poreza, parkiranja i uvođenje novih taksi;

- brutalno rušenje kioska čiji vlasnici nisu bliski SNS-u;

- progon nezavisnih medija, opozicije i kritički nastrojenih istaknutih pojedinaca, uz istovremeno dodeljivanje basnoslovnih sredstava iz budžeta grada podobnim „medijima“ u vlasništvu stranačkih prvaka SNS, na nameštenim konkursima;

- urušavanje kulture i tradicije, poveravanjem ovih delatnosti krajnje nekompetentnim partijskim vojnicima;

- propadanje imovine grada usled neodržavanja i ruženje lica grada montiranjem mermernog mobilijara na šetalištu popločanom kockom;

- čopore pasa lutalica koji napadaju i decu i odrasle;

- neispunjavanje najglasnijeg predizbornog obećanja SNS o svrgavanju s vlasti SPS i vraćanja ove stranke u gradsku vlast i pored toga što SNS, sa satelitima, ima apsolutnu većinu u gradskoj Skupštini;

Dragi sugrađani, sagledavši sve ove negativne okolnosti, stranke i pokreti koji deluju kao opozicija aktuelnoj gradskoj vlasti - Demokratska stranka, Dosta je bilo, Dveri, Narodna stranka, Pokret slobodnih građana i Socijaldemokratska stranka odlučili su da ujedinjeno nastupaju u kritici aktuelne vlasti, iznose predloge za rešavanje rastućih problema naših sugrađana, probiju medijsku blokadu kako bi pokazali da postoje alternative ovakvoj vlasti a sve građane Vranja, uključujući i članove i simpatizere SNS i SPS, oslobodili straha od iznošenja mišljenja i političkog delovanja.

Ipak, sve ono neće biti dovoljno da preokrenemo očajno stanje u kojem se naš grad nalazi, bez vaše pomoći.

Znamo da znate da je ovo najneuspešnija lokalna vlast u istoriji višestranačja u našem gradu.

Znamo da znate da ovo nije i ne može biti, najbolje što mi, građani Vranja, možemo.

Znamo da znate da ovaj grad ima bolje ljude i da može mnogo bolje!

Pridružite nam se i zajedno ćemo se izboriti za naš grad - kaže se u proglasu vranske opozicije.

Najnovije vesti