Vranjanci među liderima Zone: OFK Topličanin - Dinamo Jug 0:0

Remijem u derbiju Zone Jug u Prokuplju protiv OFK Topličanina (0:0), fudbaleri Dinamo Juga u Vranju, ali i domaćini, iskoristili su poraz dosadašnjeg lidera Jedinstva iz Gornjeg Stopanja (od Sloge u Leskovcu - 3:1) da se izjednače sa Stopanjčanima na vrhu tabele.

Sada Vranjanci na deobi prvog mesta imaju isti broj bodova kao i dva Jedinstva (osim stopanjskog tu je i istoimeni tim iz Bošnjaca) i OFK Topličanin.

Trener Dinamo Juga Goran Đorđević rekao je za Vranje News posle meča 15. kola u Prokuplju da je odigrana "izuzetno tvrda utakmica - na rezultat".

"Imali smo dve odlične prilike koje nismo iskoristili.

Na drugoj strani, domaćin je na samom početku imao najbolju priliku, ali posle očigledne ofsajd pozicije.

Ovaj bod dobija posebno na težini, moram to da naglasim, jer je domaći tim imao obilatu pomoć celokupne sudijske trojke tokom cele utakmice.

I ta pristrasnost sudija se sve više pojačavala kako se utakmica bližila kraju.

Mnogo bi mi vremena trebalo da nabrojim sve sporne situacije.

Ali, zbog toga ovaj bod dobija još više na težini i puno nam znači", navodi Đorđević za naš portal.

Pobedu u ovom kolu na gostovanju ostvarili su Nebeski anđeli iz Vranja protiv Gračanice - bilo je 1:5 (0:0).

Na stadionu u Kuršumliji, gde je FK Gračanica domaćin, u prvom poluvremenu viđena je nezanimljiva igra.

U drugom delu igre domaćine je načeo rezervista, napadač anđela Aleksandar Radivojević koji je prvi gol postigao iz penala u 60. minutu, a tri minuta kasnije udvostručio prednost Vranjanaca.

Samo se još jedan igrač vranjskog tima upisao u strelce - het trikom je domaće matirao Petar Petrović golovima u 65, 76. i 81. minutu.

Trener Nebeskih anđela Branimir Stošić kaže za Vranje News da se njegov tim malo mučio u prvom poluvremenu.

"Međutim, onda je naš kvalitet došao do izražaja i ubedljivo smo rešili meč u svoju korist.

Očekujem nastavak dobrih igara do kraja prvenstva i povratak u gornji deo tabele, koji nam realno po kvalitetu pripada", kaže Stošić.

U subotu je od timova iz Pčinjskog okruga u ovoj ligi svoj meč 15. kola odigrala i SFKMorava, koja je kao domaćin ubedlljivo pobedila OFK Kosanicu iz Kuršumlije sa 3:0 (0:0).

U prvom poluvremenu su igrači oba tima bili neefikasni.

Međutim, Hančani su u nastavku pojačali gas i ostvarili ubedljiv trijumf.

Sve je rešeno u pet minuta - Morava je golovima Stanijanovića u 61, te Šejića u 63. i 66. minutu rešila utakmicu u kojoj je bila ubedljivo bolji tim.

Ostalo je da u nedelju svoju utakmicu ovog kola odigra još jedan tim iz okruga - Mineralac će u Vranjskoj Banji dočekati izuzetno teškog protivnika, Pustu reku iz Bojnika.

Narednog vikenda derbi 16. kola na Stadionu Jumko u Vranju odigraće Dinamo Jug i hanska Morava.

Dinamo Jug je na deobi prvog mesta sa 32, a SFK Morava peta sa 28 bodova.

Nebeski anđeli, trenutno deveti tim na tabeli sa 22 boda, dočekaće četrnaestolasiranu Jablanicu iz Medveđe.

Banjski Mineralac će biti gost šesnaestoplasirane Mladosti 1959 u Vinarcu.