Umorni Vranjanci pali u poslednjoj proveri: Štajnbah - Dinamo 4:0

Fudbaleri nemačkog četvrtoligaša TSV Štajnbah Hajger pobedili su ekipu vranjskog Dinama, člana Super lige Srbije, sa 4:0 (2:0), u poslednjoj proveri Vranjanaca u okviru priprema u Turskoj pred nastavak šampionata Srbije.

U igri Vranjanaca osetio se "zamor materijala", imajući u vidu da im je ovo bila druga utakmica u dva dana, i da je došla nakon fizički napornog meča i minimalne pobede nad kijevskim Arsenalom (1:0).

Nemce je u 13. minutu u vođstvo doveo Ebot Eči, a do kraja prvog poluvremena na 2:0 povisio je Fatih Čandan u 40. minutu.

Nemci su od starta drugog poluvremena nastavili dominaciju i već u 50. minutu uvećali vođstvo na 3:0 golom kapitena Nika Herciga.

Poslednji gol za Štajnbah dao je bosanskohercegovački internacionalac Dino Bišanović u 85. minutu utakmice.

Štajnbah je prošlu sezonu završio na osmoj poziciji nemačke četvrte lige "jugozapad".

Na pripremnim mečevima u Turskoj Dinamo je ranije već poražen od jedne ekipe iz Nemačke, i to od drugoplasirane ekipe regionalne lige Sarbrikena sa minimalnih 1:0.

Za šesnaest dana u Turskoj Dinamo je odigrao sedam pripremnih mečeva i jedan pre toga pred polazak u Belek sa niškim Radničkim u Vranju.

Vranjanci se ovih dana vraćaju iz Turske, a poslednju proveru pred nastavak šampionata u Super ligi Srbije imaće protiv surduličkog Radnika 9. februara.

REZULTATI PRIPREMNIH UTAKMICA

18 januar, Vranje: Dinamo – Radnički Niš 2:4 (1:3)

20. januar, Antalija: Dinamo – Keshla 2:0 (0:0)

22. januar, Antalija: Trenčin – Dinamo 1:0 (0:0)

25. januar, Antalija: Dinamo – Avangard Kursk 0:2 (0:1)

27. januar, Belek: Slovacko – Dinamo 4:4 (0:2)

31. janauar, Belek: Dinamo – Sarbriken 0:1 (0:1)

2. februar, Belek: Dinamo – Arsenal Kijev 1:0 (1:0)

3. februar, Antalija: Štajnbah - Dinamo 4:0 (2:0)

SLEDI BORBA ZA OPSTANAK

Dinamo je jesenji deo šampionata završio na poslednjem, šesnaestom mestu tabele Super lige sa 10 bodova.

Ispred su, takođe u "zoni ispadanja", petnaestoplasirani Zemun sa 15 bodova, Rad na četrnaestom ima 16 bodova, OFK Bačka na trinaestom 18 i subotički Spartak na dvanaestom 19 bodova.

Prvenstvo se nastavlja 16. februara kada će Dinamo u Surdulici dočekati Spartak iz Subotice