Trijumf futsalera posle preokreta: Novi Pazar - KMF Vranje 1:2

Klub malog fudbala (KMF) Vranje pobedio je u subotu uveče u Novom Pazaru istoimenu domaću ekipu sa 1:2 (1:1), u derbiju 5. kola Prve futsal lige Srbije.

Početak nije obećavao.

Pazarci su poveli golom Milana Mutavdžića već u 8. minutu.

Međutim do kraja poluvremena uspeo je da izjednači Miloš Buda Trajković golom u 13. minutu.

Isti igrač, koji je lane bio među najboljim igračima najelitnije futsal lige i njen najbolji strelac, obezbedio je trijumf Vranjancima svojim drugim golom u 35. minutu utakmice, koju je u Sportskoj dvorani Pendik u Novom Pazaru pratilo oko 200 gledalaca.

"Bila je to rovovska bitka na obe strane, utakmica vredna naslova derbija kola, pa i više od toga.

Zaslužili su naši momci ovu pobedu, dali 200 odsto snage i energije i na kraju stigli do cilja.

U dramatičnoj završnici pored dvostrukog strelca Trajkovića junak utakmice (a čitava ekipa zaslužuje taj epitet) je i golman Milan Tasić sa dva odbranjena kaznena udarca", poručili su iz KMF Vranje nakon ove pobede.

Posle pet kola vranjski futsaleri imaju tri poraza i sada dve vezane pobede u prvenstvu.

Trenutno su na 8. mestu tabele sa šest bodova, četiri manje od prvoplasiranog Ekonomca iz Kragujevca.

U narednom kolu biće domaćini obrenovačkom Paležu, trenutno šestoplasiranoj ekipi lige.