Torpedovanje u gradskom derbiju: Torpedo 1973 - Radnički 4:0 VIDEO

Fudbaleri Torpeda 1973 ubedljivo su sa 4:0 (2:0) pobedili Radnički 2021, u gradskom derbiju odigranom na Gradskom stadionu u Vranju, u okviru 14. kola Pčinjske okružne lige kojim je počela prolećna polusezona.

Bilo je to znatno ubedljivije nego u jesenjem susretu dva tima na startu ovogodišnjeg prvenstva kada je Torpedo, koji se posle dužeg niza godina vratio takmičenju, trijumfovao sa minimalnih 1:0.

Do dva gola prednosti u prvom delu igre igrači Torpeda došli su preko Nikole Arsića i Nikole Spasića.

Početkom drugog dela igre sa dva brza gola Torpedo je rešio pitanje pobednika - najpre drugim golom Arsića, a potom i pogotkom Ivana Stojkovića.

Kapiten i trener Torpeda Predrag Ristić rekao je za Vranje News posle utakmice da nije baš najzadovoljniji prikazanim kvalitetom fudbala njegove ekipe.

"Ne baš najbolji fudbal na otvaranju drugog dela sezone, čini se da je nervoza bila prisutna kod obe ekipe.

Kao iskusniji tim uspeli smo da prebrodimo taj početni krizni period igre i sa dva gola u završnici poluvremena sebi olakšamo posao", kazao je Ristić.

I posle dva brza gola u nastavku bilo je još prilika, ali su se iskazali golmani na obe strane.

"Zadovoljni smo pobedom na otvaranju drugog dela sezone, mada nismo igrali kako bi trebalo.

Povrede su ono što nas muči duže vreme, pogotovu igrača koji redovno treniraju, pa dolazimo do zaključka da je problem podloga na kojoj treniramo i igramo", dodao je Ristić.

Trener Radničkog 2021 Dejan Osmanović konstatovao je da je Torpedo slavio zasluženo.

"Odlični Torpedo je slavio ubedljivo.

Naš tim bez pet standardnih igrača odlično se nosio sa protivnikom do 42. minuta, kada smo primili jeftin gol i onda još jedan u sledećem napadu.

To je za nas bio šok, i primili smo na startu drugog dela igre opet brze golove.

Smatram da smo u drugom delu igre bili ravnopravni", navodi trener Radničkog.

Dinamo Jug je na startu prolećne polusezone bio bolji od bujanovačkog As-a sa 6:3.

Lider Mineralac je kao domaćin u Vranjskoj Banji pobedio Levosoje sa 7:0.

FK Dinamo Vranje odigrao je kao domaćin 4:4 sa ekipom Mladosti iz Bosilegrada.

BSK je u Bujanovcu pobedio Mladost iz Suvojnice sa 5:1.

FSU Južna pruga pobedila je u Stublu ekipu Vihora iz Žbevca sa 1:0.