Surduličani u osmini finala Kupa: Trajal - Radnik 2:3

Vranje/Surdulica - Fudbaleri Radnika iz Surdulice, uz mnogo muke, pobedili su Trajal na gostovanju u Kruševcu rezultatom 2:3 (1:2) i plasirali u osminu finala Kupa Srbije.

Radnik je primio dva gola od ekipe koja dolazi iz nižeg ranga takmičenja u odnosu na njih.

Surduličani su skoro od samog starta meča morali da jure rezultat.

Trajal je poveo u 12. minutu preko mladog veziste Filipa Gogića, ali je u 24. minutu ofanzivac Surduličana Boban Georgiev postigao svoj prvi gol na meču za 1:1.

Isti igrač je 40. minutu ponovo pogodio za 1:2 i Radnik sa prednošću odveo na poluvreme.

Kruševljani se nisu predavali, pa su uspeli da izjednače u 65. minutu golom Gambijca Usmana Jufa.

Da ne dođe do iznenađenja pobrinuo se Uroš Damnjanović u 71. minutu za konačnih 2:3.

REZULTATI ŠESNAESTINE FINALA KUPA

Budućnost Dobanovci - Radnički Niš 1:4 (1:3), Bratstvo Prigrevica - Mladost Lučani 1:3 (0:2), Inđija - Dinamo Vranje 2:0 (2:0), Napredak - TSC 1:1 (0:1) - posle penala 3:4, OFK Beograd - Rad 3:2 (2:1), Sinđelić - Zemun 0:0 - posle penala 4:2, Zlatibor - Vovodina 1:4 (0:2), OFK Bačka - Radnički 1923 1:0 (0:0), Čukarički - Žarkovo 3:1 (3:0), Mačva - Metalac 1:0 (1:0), Spartak - Novi Pazar 2:0 (1:0), Trajal - Radnik 2:3 (1:2). Odložene su utakmice Voždovac - Teleoptik, Proleter - Javor, Trepča - Crvena zvezda, Vodojaža - Partizan.