Surduličani sa desetoricom do izjednačenja u finišu: Radnik - Proleter 1:1

Vranje/Surdulica - Fudbaleri surduličkog Radnika uspeli su da dođu do boda u finišu utakmice 27. kola Super lige Srbije protiv novosadskog Proletera, iako su poslednjih petnaestak minuta odigrali sa igračem manje.

Proleter je na Gradskom stadionu u Surdulici poveo sa penala u 42. minutu susreta golom Siniše Babića, da bi na 1:1 poravnao Bogdan Stamenković u 77. minutu, nakon smušene reakcije odbrane gostiju.

Radnik je samo koji minut ranije, nakon što je trener Simo Krunić obavio sve tri izmene, ostao bez Ranka Jokića koji se povredio nakon jednog doskoka i nije uspeo da nastavi meč do kraja, pa su Surduličani tako do egala došli sa igračem manje.

Radnik je trenutno deseti na tabeli Super lige Srbije sa 30 bodova, a Proleter jedanaesti sa bodom manje.

U narednom kolu Surduličani će 6. juna gostovati Crvenoj zvezdi u Beogradu koja je, pobedom nad Radom u gostima u ovom kolu (0:5), već osigurala šampionsku titulu.