Surduličani poslali Novopazarce u baraž VIDEO

Vranje - Fudbaleri Radnika iz Surdulice pobedili su u gostima FK Novi Pazar sa 0:1 (0:1), u utakmici 6. kola play out faze Super lige Srbije.

Tim rezultatom onemogućili su Novopazarcima da izbore direktan opstanak, pa će oni to probati da učine preko baraža.

Novi Pazar je bio nešto bolji rival, ali ih je imperativ pobede izgleda sputao na planu efikanosti.

Nisu iskoristili nijednu od mnogobrojnih prilika, računajući i jedanaesterac u 21. minutu.

Udarac Čečarića sa bele tačke odbranio je golman Radnika Ostojić, koji je na ovoj utakmici zamenio supendovanog Ranđelovića (parni kartoni).

U tom momentu Surduličani su već vodili golom mladog reprezentativca Srbije Uroša Milovanovića, koji je pogodio mrežu Pazaraca u 15. minutu.

Posle šest odigranih kola play out faze Surduličani su prvi na tabeli sa 48 bodova, dok Kolubara ima 46.

Kolo pre kraja u play out-u je gotovo sve poznato.

Novopazarci će u baraž, kao i kragujevački Radnički 1923.

Posle ovog kola i teoretske šanse za opstanak u Super ligi izgubili su Proleter i Metalac.

Jedina dilema u poslednjem kolu je sa koje pozicije će u baraž ući Novi Pazar, a sa koje kragujevački Radnički 1923.

Oni će za opstanak u društvu najboljih igrati protiv trećeg, odnosno četvrtog tima Prve lige Srbije.

U poslednjem kolu play out faze narednog vikenda Radnik će u Surdulici dočekati Kolubaru.