Surduličani pobedom započeli prvenstvo: Radnički 1950 - KK Radnik 58:66

Košarkaši Radnika iz Surdulice uspešno su započeli šampionat u Drugoj nacionalnoj ligi Srbije, pobedom u Kragujevcu nad domaćim Radničkim 1950 rezultatom 58:66 (poluvreme 29:35).

Domaći košarkaši su bolje počeli utakmicu i poveli sa 10:4.

Iskusni igrači Radnika, kapiten Mukanović, Stanković, Nešić i Simović brzo su uspostavili rezultatsku ravnotežu i preokrenuli rezultat na kraju prve deonice u korist Surduličana.

Radnik je bio dominantan u skoku - imali su ih 12 više u odnosu na Radnički 1950 na kraju meča - 40:28.

I u drugoj četvrtini bolja igra izabranika trenera Milana Janjića, pa se na veliki odmor otišlo sa prednošću od 6 poena - 29:35 za Radnik.

Ovaj deo meča obeležio je centar Radnika Slaviša Mirović, koji je bio nemilosrdan u napadu.

Surduličani su dominirali i u trećem periodu, kada je prednost u jednom momentu iznosila 18 poena razlike.

Na početku tog dela utakmice povredu skočnog zgloba zadobio je jedan od najboljih igrača Radnika Marko Popović i to će biti hendikep za Surduličane u narednim utakmicama.

Treća deonica je završena rezultatom 52:38 za Radnik.

Ipak, domaćin se nije predavao.

Zapretio je u poslednjoj četvrtini, kada je smanjio rezultat na jednocifren zaostatak, ali nije imao snage da meč uvede u neizvesnu završnicu.

U poslednjoj deonici igrač Radničkog Burgić je pogađao sa poludistance, ali je plej Radnika Uroš Nešić košem prekinuo seriju domaćeg tima i stavio tačku na meč za pobedu svoje ekipe.

Na kraju osam poena razlike za Radnik i prva pobeda na gostujućem terenu u novom šampionatu.

Posle startne pobede, šef stručnog štaba Radnika Milan Janjić, prvi trener Perica Mitić i trener Vladimir Marinković bili su veoma zadovoljni i čestitali su svojim igračima na osvojenim bodovima.

Meč drugog kola košarkaši Radnika igraće u Surdulici, a gost će im biti Napredak iz Aleksinca.

Radnički 1950 – Radnik: 58:66
(17:18, 12:17, 08:17, 21:14)

Hala: Jezero u Kragujevcu

Sudije: Jolović (Kraljevo),Petković (Niš), Krečković (Niš)

KK RADNIČKI 1950: Živanović 10 (2), Čarović 2, Glišović 4, Stanišić, Bačarević 5, Velojić, Marić 9 (1), Burgić 18 (3), Panišić 6, Vuić 4, Radojević, Veljković.
KK RADNIK: Nikolić, Nešić 9 (1), Mukanović, Radulović, Nikolov 6, Milovanović, 4, Katić, Stanković 9 (1), Popović 5, Simović 16, Mirović 17, Bogdanović.

Igrač utakmice: Slaviša Mirović (Radnik)

U Drugoj nacionalnoj ligi Srbije, u grupi A, debitant u ligi, Morava iz Vladičinog Hana izgubila je u Smederevskoj Palanci od domaće Mladosti rezultatom 89:76 (22:25, 21:16, 25:13, 21:22).

Domaći tim je opravdao ulogu favorita i zasluženo osvojio prva dva boda u šampionatu.

Hančani su parirali košarkašima Mladosti u prvom poluvremenu, ali je došlo do velikog pada u igri košarkaša Morave u trećoj četvrtini i poraz je bio neminovan.

U drugom kolu, Morava će u Vladičinom Hanu dočekati Klik iz Arilja.

S. Nikolić

Rezultati 1. kola Druge nacionalne lige Srbije

Grupa A: Radnički d.o.o - Klik 110:75, Hercegovac - Joker 82:87, Mladost SP - Morava VH 89:76, Star - Železničar 101:76

Grupa B: Slodes - Napredak 101:81, Borac - Beko 92:61, Žitko Basket - Pirot 71:80, Radnički 1950 - Radnik 58:66

Težak poraz vranjskih Pantera

Počelo je takmičenje i u Prvoj regionalnoj ligi Istok. Na startu, pred svojim navijačima, težak poraz doživeli su Panteri u Vranju od niškog Konstantina, rezultatom 84:71 (8:27, 26:18, 09:22, 28:17). Loš početak utakmice košarkaša Pantera i samo 8 postignuta poena za deset minuta, kao i loša igra u trećoj četvrtini koštala ih je ovog poraza. U drugom kolu 1MRLI Panteri će gostovati ekipi Mladost Vesna u Beloj Palanci.