Surduličani iznenadili na Karađorđu: Vojvodina - Radnik 0:1 VIDEO

Vranje - Fudbaleri Radnika iz Surdulice pobedili su Vojvodinu na gostovanju u Novom Sadu sa 0:1 (0:0), u utakmici 24. kola Super lige Srbije.

Jedini gol za Surduičane postigao je Borko Duronjić u 59. minutu.

Duronjić je pojačao ekipu Radnika u januaru ove godine dolaskom iz niškog Radničkog.

Srećna okolnost po Surduličane dogodila se u 34. minutu, kada je Vojvodina ostala bez jednog igrača u polju zbog isključenja Stefana Đorđevića.

Vojvodina je odolela u prvom, ali je brojčanu prednost ekipa Radnika iskoristila već početkom drugog dela igre.

Subotić je u 59. minutu prošao po desnoj strani, ušao u kazneni prostor, otišao do gol aut linije, a onda uputio povratnu loptu do Duronjića koji iz neposredne blizine matirao Rockova za 0:1.

Vojvodina je mogla do izjednačenja i to desetak minuta kasnije kada je Matić šutirao sa ivice kaznenog prostora, Simić je pokušao da skrene putanju te lopte i iznenadi golmana gostiju, ali taj pokušaj ostao bez realizacije.

Radnik je posle ove pobede napravio pomak na tabeli sa trinaeste na jedanaestu poziciju.

Sada Surduličani imaju 28 bodova, samo dva manje od osmoplasiranog Voždovca, a osmo mesto vodi u plej of.

U narednom kolu ekipa Radnika opet će gostovati i opet jednom vojvođanskom klubu TSC-u u Bačkoj Topoli.

Naredni protivnik Surduličana je sedmi na tabeli sa 30 bodova, a u ovom kolu odigrali su nerešeno kao gosti protiv Napretka u Kruševcu (2:2).