Surduličani izgubili u Subotici: Spartak - Radnik 3:1 VIDEO

Vranje/Subotica - Fudbaleri surduličkog Radnika, uprkos optimističkim najavama, izgubili su više nego ubedljivo od Spartaka u Subotici sa 3:1 (1:0), u utakmici 17. kola Super lige Srbije.

Jedini gol Surduličani su postigli preko Milana Makarića u drugom minutu nadoknade vremena.

Spartak je prethodno do ubedljivih 3:0 došao golovima Lazara Tufegdžića u 18, Nemanje Obradovića u 83. i Stefana Denkovića u 90. minutu.

Radnik je u prvom poluvremenu, na samom startu meča, imao svoje šanse; jednom posle šuta iz slobodnog udarca, a potom je posle kornera pogođena stativa gola domaćih.

Spartak je uzvratio pogođenom prečkom, a onda posle nesigurnosti golmana Radnika Kostića postigao prvi gol.

Od tog momenta domaćini su preuzeli inicijativu, a golman Surduličana iskupio se sa nekoliko izvanrednih intervencija za jeftino primljeni gol.

Imala je surdulička ekipa aktivan rezultat sve do pred sam kraj meča, ali su gosti sa dva brza, najpre u 83, a potom i u 90. minutu gola rešili pitanje pobednika.

Kad se sagledaju šanse, pobeda Subotičana je mogla biti i ubedljivija.

Radnik je posle ovog poraza ostao na trinaestom mestu na tabeli sa 15 bodova, dok je Spartak preskočio lučansku Mladost i sada je na osmoj poziciji (koja vodi u plej-of) sa 24 boda.

U 18. kolu Surduličani će imati težak meč na svom terenu protiv trećeplasiranog Čukaričkog.