Surduličani i dalje u krizi: Radnik - Radnički Niš 1:3

Vranje - Optimističke najave iz redova surduličkog superligaša pred meč 7. kola Super lige Srbije u fudbalu nisu se ostvarile, pa je FK Radnik poražen kao domaćin od Radničkog iz Niša sa 1:3 (0:1).

U prvom poluvremenu, u susretu dva tima koja su do ovog kola bila bez pobede, uz identičan bodovni učinak, igralo se egal u početnih dvadesetak minuta.

Sve vreme je padala kiša i uslovi za igru nisu bili baš najbolji, ali je to izgleda više pogodovalo Nišlijama koje su povele preko Nikole Štulića u 20. minutu, kada je ovaj natrčao na odbijenu loptu posle šuta Tomića.

Radnik je imao priliku za izjednačenje u 27. minutu preko Oreščanina, ali je ovaj promašio prazan gol.

Drugo poluvreme nije dobro počelo po Surduličane, jer je brazilski internacionalac Leandro isključen u 53. minutu utakmice, nakon što je u svom šesnaestercu oborio strelca jedinog gola Štulića.

Sa bele tačke za goste je bio precizan Aleksandar Pejović, a na 3:0 povisio je Štulić svojim drugim golom u 74. minutu utakmice.

Surduličani su tek u 89. minutu utakmice uspeli da ublaže poraz golom Nemanje Subotića iz jedanaesterca.

Šok terapija u vidu promene trenera pre tri kola za sada timu iz Surdulice ne donosi ništa.

Novi šef stručnog štaba Dragan Radojičić uspeo je da u tri utakmice od mogućih devet osvoji samo jedan bod.

Radnik je poslednji na tabeli od šesnaest ekipa u našem najelitnijem fudbalskom takmičenju.

U sedam utakmica nemaju nijednu pobedu - ostvarili su dva nerešena rezultata i pet poraza.

U sedam kola dali su svega četiri gola, a primili dvanaest.

Surduličane i u narednom kolu, kada će biti domaćini, očekuje izuzetno težak meč, jer će na megdan Vojvodini koja je u vrhu tabele.