Sadik osigurao pobedu Beograđana: Radnik - Partizan 0:2

Vranje - Fudbaleri surduličkog Radnika poraženi su od vicešampiona Srbije Partizana, u utakmici 4. kola Super lige Srbije koja je odigrana u subotu na Gradskom stadionu u Surdulici.

Strelac vodećeg gola za crno-bele bio je Asano u 60. minutu utakmice.

Golom u 90. minutu za 0:2 meč je u rezultatskom smislu rešio napadač Partizana Omar Sadik.

Posle prvog dela igre mreže su ostale netaknute.

Radnik je na startu utakmice, u prvih petnaestak minuta, imao dobre prilike preko Lukića, Krička i Makarića, ali je golman Partizana Popović uspeo da sačuva mrežu.

U 16. minutu utakmice počelo je nevreme u Surdulici, praćeno jakom kišom, nakon čega je pao tempo u igri, pogotovo u redovima dotad zahuktalog Radnika.

Partizan je imao inicijativu u periodu od 30. do 40. minuta, ali bez efekta.

Veći deo prvog poluvremena odigran je po veoma lošem vremenu, tako da je viđeno mnogo grešaka u igri oba tima.

Partizan je u drugom delu igre preuzeo inicijativu i imao veći posed i bolje prilike sve do kraja utakmice.

Radnik je pretrpeo treći uzastopni poraz u prvenstvu, a jedina tri boda osvojio je na startu šampionata protiv Voždovca u Beogradu.

U 5. kolu Surduličani će gostovati Javor Matisu koji je u ovom kolu poražen na gostovanju od Novog Pazara sa 2:0.

Ekipa iz Ivanjice je trinaesta na tabeli Super lige sa samo 3 osvojena boda, koliko ima i Radnik na jedanaestom mestu.

POSTAVE

Radnik: Kostić, Đorđević, Kričak, Stevanović, Stojanović, Jović, Mitošević, Bogdanovski, Lukić, Spasić, Makarić

Partizan: Popović, Lutovac, Vitas, Banjak, Brežančić, Zdjelar, Šćekić, Stevanović, Suma, Asano, Sadik