Rukometašice bez snage: Rtanj - ŽRK Vranje 31:22

Rukometašice Vranja poražene su ubedljivo na gostovanju u Boljevcu od domaćeg Rtnja rezultatom 31:22, u utakmici 17. kola Prve lige Srbija grupa Istok.

Vranjanke su popustile u drugom poluvremenu i dozvolile domaćim rukometašicama da naprave veliku razliku iako je poluvreme završeno samo golom prednosti za Boljevčanke (14:13).

Mina Mitrović bila je najefikasnija u ekipi Vranja sa 6 golova, Gorica Krstić postigla je 5, a Anđelija Janković 4.

Među domaćim rukometašicama istakla se Jelena Jeremić sa čak 12 golova.

Rtanj je peti na tabeli sa 21, samo bodom manje od Vranjanki koje su na četvrtom mestu.

Pobedu je u ovom kolu ostvario i prvoplasirani Đerdap protiv Naise 2 (20:27), kao i drugoplasirani Radan iz Lebana koji je kao domaćin savladao leskovačku Dubočicu nesvakidašnjim rezultatom 44:8.

U narednom 18. kolu Vranjanke će dočekati osmoplasirani Radnički iz Svilajnca.